20 років українсько-польських стосунків - лекція посла Польщі

22 вересня о 18.00 відбудеться Інауґураційна лекція Надзвичайного і Повноважного посла Республіки Польща в Україні доктора Генрика Литвина.

Про це повідомляє "OpenStudy".

Тема лекції: Двадцятиріччя польсько-українських взаємин.

Лекція Генрика Литвина започатковує цикл зустрічей із Послами ЄС під назвою "Європейський клуб".

Про лектора:

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні, Генрик Литвин, історик за освітою, автор книжок з історії давньої Речі Посполитої, зокрема дисертації "Наплив польської шляхти в Україну 1569-1648″ (вид. 2000) та "Рівні до рівних. Київська репрезентація у Сеймі 1569-1648" (2009). Довголітній дипломат. Виконував дипломатичні місії, зокрема, в Італії, Україні, Росії, Білорусі. До прибуття в Україну у червні 2011 - заступник міністра закордонних справ.

Місце проведення: м. Київ, вул. Волоська 10, корпус №6 (Центр польських та європейських студій в НаУКМА)

Вбивства в Бабицях: авантюра з трагічним фіналом

Ввечері 2 липня 1951 року в школі чехословацького містечка Бабиці, де саме проходили партійні збори, пролунали постріли. Невелика група підпільців застрелила трьох функціонерів комуністичної партії. Постріли в школі стали кульмінацією історії, котра тягнулась декілька місяців і стала приводом для масового терору комуністичної партії проти місцевого населення.

Ніжин. Серпневі дні 1918-го

Влітку 1918 року на українсько-російському кордоні було неспокійно. На різних ділянках виникали локальні сутички. Більшовики намагались підривати Українську державу зсередини. У Чернігівській губернії одним із більшовицьких осередків стало село Жуківка

"У Москві все ретельніше готуються до війни": листи до шведської королеви Христини

Одним з найцікавіших періодів в історії України є, безумовно, 1649-1659 роки. Період Визвольної революції і війн з Річчю Посполитою та Московським царством. Діяльність гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Виговського. Основні матеріали з історії цієї Доби зберігаються за кордоном, тому що Чигирин, Батурин і Глухів - козацькі столиці палали у вогні. Було б логічним шукати важливі документи у польських архівах.
Але там їх знайти неможливо, тому що шведська армія вивезла майже весь архів, давні видання і колекції до Швеції під час польсько-шведської війни у 1650-х роках - так званого "Потопу". Навіть оригінальні документи короля Владислава ІV досі зберігаються у Швеції

П'ять українських історій про пандемію "іспанки"

Іспанку просто не фіксували у документах. Дані про кількість хворих та померлих часто не збирали. Тим паче, що паралельно тривала пандемія холери. А специфічно в Україні – епідемія тифу. Холера і тиф були знайомі українським лікарям. А перед симптомами нібито застуди, яка за кілька днів вбивала людей, виявились безпорадними. Кількість жертв іспанки в Україні ми не знаємо. Можемо навести лише кілька історій про перебіг хвороби. Але, можемо точно стверджувати, що іспанка разом з іншими епідеміями руйнувала українську державність не менше, а, може, навіть, і більше від недолугих політичних кроків.