Книгу "історика" Толстоухова про Харцизьк видадуть замість Івана Франка

Держкомтелерадіо виключило 54 (додатковий) тому, який містить літературознавчі, фольклористичні, етнографічні та публіцистичні праці Івана Франка, з програми підтримки книговидання "Українська книга - 2011".

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Замість тому творів Франка накладом 2 тисячі екземплярів і вартістю 320 тисяч гривень за програмою "Українська книга" було профінансовано видання такої "актуальної" книги, як "Харцизьк: час, події, люди. Том 1", де співавторами є колишній міністр Анатолій Толстоухов, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб та інші високопоставлені посадові особи".

2004 рік: як Толстоухов проголошував Януковича президентом (ФОТО)

"Відповідно до указу президента України "Про вшанування пам'яті Івана Франка" Національна академія наук України підготувала чотири додаткові томи і том купюр до 50-томного академічного зібрання творів Івана Франка, три з яких і том купюр були видані Держкомтелерадіо Україні в 2008-2009 роках накладом по 5 тисяч. примірників за програмою соціально значущих видань "Українська книга", - зазначили у парламенті.

За словами прес-служби ВР, "також рішенням колегії Держкомтелерадіо був схвалений випуск завершального 54-го (додаткового) тому зібрання творів Франка. Однак надруковане видання так і не було профінансоване".

За рекомендацією Держкомтелерадіо видання було включено до програми підтримки книговидання "Українська книга", а в серпні 2011 року видавництво отримало усну інформацію про його вилучення зі згаданої програми без будь-яких пояснень.

Видавництво і президент НАН України Борис Патон зверталися до Держкомтелерадіо з проханням залишити це видання в програмі "Українська книга-2011", проте відповіді не отримали.

З цього приводу віце-спікер Микола Томенко звернувся із запитом до прем'єр-міністра Миколи Азарова і направив звернення Президенту України з проханням розібратися в цій ситуації.

Нагадаємо, що у 2010 році Держкомтелерадіо вже просив у держави 350 тисяч на видання 1000 екземплярів першого тому твору Толстоухова про його рідний Харцизьк, але отримав від "Української книги" відмову. З аналогічним проханням Держкомтелерадіо звернувся до держави і цього року.

Толстоухова звинуватили в плагіаті книги з історії України

Заступник голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський, відповідаючи на запитання, чому ця книга заслужила право на виділення 350 тисяч гривень бюджетних коштів для її підготовки, виготовлення та розповсюдження в рамках програми "Українська книга", пообіцяв знизити вартість видання.

Обґрунтовуючи цінність книги "Харцизьк: час, події, люди. Том 1", Мураховський сказав, що вона цікава як "історична повість про одне з міст України".

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.