Книгу "історика" Толстоухова про Харцизьк видадуть замість Івана Франка

Держкомтелерадіо виключило 54 (додатковий) тому, який містить літературознавчі, фольклористичні, етнографічні та публіцистичні праці Івана Франка, з програми підтримки книговидання "Українська книга - 2011".

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Замість тому творів Франка накладом 2 тисячі екземплярів і вартістю 320 тисяч гривень за програмою "Українська книга" було профінансовано видання такої "актуальної" книги, як "Харцизьк: час, події, люди. Том 1", де співавторами є колишній міністр Анатолій Толстоухов, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб та інші високопоставлені посадові особи".

2004 рік: як Толстоухов проголошував Януковича президентом (ФОТО)

"Відповідно до указу президента України "Про вшанування пам'яті Івана Франка" Національна академія наук України підготувала чотири додаткові томи і том купюр до 50-томного академічного зібрання творів Івана Франка, три з яких і том купюр були видані Держкомтелерадіо Україні в 2008-2009 роках накладом по 5 тисяч. примірників за програмою соціально значущих видань "Українська книга", - зазначили у парламенті.

За словами прес-служби ВР, "також рішенням колегії Держкомтелерадіо був схвалений випуск завершального 54-го (додаткового) тому зібрання творів Франка. Однак надруковане видання так і не було профінансоване".

За рекомендацією Держкомтелерадіо видання було включено до програми підтримки книговидання "Українська книга", а в серпні 2011 року видавництво отримало усну інформацію про його вилучення зі згаданої програми без будь-яких пояснень.

Видавництво і президент НАН України Борис Патон зверталися до Держкомтелерадіо з проханням залишити це видання в програмі "Українська книга-2011", проте відповіді не отримали.

З цього приводу віце-спікер Микола Томенко звернувся із запитом до прем'єр-міністра Миколи Азарова і направив звернення Президенту України з проханням розібратися в цій ситуації.

Нагадаємо, що у 2010 році Держкомтелерадіо вже просив у держави 350 тисяч на видання 1000 екземплярів першого тому твору Толстоухова про його рідний Харцизьк, але отримав від "Української книги" відмову. З аналогічним проханням Держкомтелерадіо звернувся до держави і цього року.

Толстоухова звинуватили в плагіаті книги з історії України

Заступник голови Держкомтелерадіо Анатолій Мураховський, відповідаючи на запитання, чому ця книга заслужила право на виділення 350 тисяч гривень бюджетних коштів для її підготовки, виготовлення та розповсюдження в рамках програми "Українська книга", пообіцяв знизити вартість видання.

Обґрунтовуючи цінність книги "Харцизьк: час, події, люди. Том 1", Мураховський сказав, що вона цікава як "історична повість про одне з міст України".

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.