У Криму реконструюють бої часів війни 1853-56 років (ВІДЕО)

У Криму відкривається 4-ий міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції "Альмінське діло".

Про це "Історичній Правді" повідомили організатори заходу.

Відкриття відбудеться 25 вересня о 10.00 на території меморіалу "Поле Альмінської битви" (с. Віліно Бахчисарайського району).

Фестиваль "Альмінське діло" - масштабний збір представників руху військово-історичної реконструкції, організований в рамках проведення Днів пам'яті воїнів, полеглих у Кримській війні 1853-56 рр. і під час оборони Севастополя.

Відео з попередніх реконструкцій "Альмінського діла"

Організатори фестивалю - Бахчисарайський історико-культурний заповідник, меморіал "Поле Альмінської битви", Музей Шереметьєвих, організаційний комітет ВР Криму.

Фестиваль об'єднує клуби військово-історичної реконструкції з різних країн. У 2010 році фестиваль "Альмінське діло" відвідали почесні гості з України, Росії та інших країн, у тому числі військовий аташе Британії в Україні Джон Форман.

У 2011 році планується візит Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Жака Фора, представників Посольства Російської Федерації в Україну і Росспівробітництва, а за підтримки посольства Франції в битві візьме участь французький військово-історичний клуб "Савойська бригада".

Автентичні армійські табори, предмети польового побуту, форма та амуніція, зброя, гармати й кіннота - все це переносить глядача в епоху Кримської війни.

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей