Як зберегти історичне обличчя Андріївського узвозу

21 жовтня 2011 р. о 13.00 відбудеться презентація проекту "Андріївський узвіз: вулиця мистецьких цехів".

Про це повідомляють організатори заходу.

Мета проекту, одним з ініціаторів якого є Могилянський музей - створення культурно-історичної концепції реконструкції та реанімації Андріївського узвозу - головної історичної перлини Києва.

На думку ініціаторів проекту, в запропонованих проектах реконструкції вулиці не вирішена цілісно і зважено проблема історичної основи та знехтувані історичні константи цього району. Тому киянами та прихильниками культурної спадщини Києва пропонується до громадського обговорення зазначений проект.

На думку ініціаторів проекту, він дозволить не тільки зберегти національне культурне надбання Києва, але дасть можливість реалізувати культурні ініціативи пов'язані з історичними контекстами цієї вулиці.

Митці: художники, скульптори, представники творчих професій різних напрямків зможуть реалізувати свої ідеї на підставі цього проекту. Запрошуються всі охочі до обговорення.

Захід відбудеться у Могилянському музеї, вул. Сковороди, 2.

   

Теми

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком

Партії «хамелеони»

В Україні зареєстровано 352 політичних партії. За цим показником вона посідає перше місце в Європі. Однак партії у нас не лише активно реєструються, а й перейменовуються. 44% діючих партій хоча б раз за історію існування змінили свою назву. В останні роки кількість перейменувань партій перевищує кількість нових реєстрацій.