Як зберегти історичне обличчя Андріївського узвозу

21 жовтня 2011 р. о 13.00 відбудеться презентація проекту "Андріївський узвіз: вулиця мистецьких цехів".

Про це повідомляють організатори заходу.

Мета проекту, одним з ініціаторів якого є Могилянський музей - створення культурно-історичної концепції реконструкції та реанімації Андріївського узвозу - головної історичної перлини Києва.

На думку ініціаторів проекту, в запропонованих проектах реконструкції вулиці не вирішена цілісно і зважено проблема історичної основи та знехтувані історичні константи цього району. Тому киянами та прихильниками культурної спадщини Києва пропонується до громадського обговорення зазначений проект.

На думку ініціаторів проекту, він дозволить не тільки зберегти національне культурне надбання Києва, але дасть можливість реалізувати культурні ініціативи пов'язані з історичними контекстами цієї вулиці.

Митці: художники, скульптори, представники творчих професій різних напрямків зможуть реалізувати свої ідеї на підставі цього проекту. Запрошуються всі охочі до обговорення.

Захід відбудеться у Могилянському музеї, вул. Сковороди, 2.

   

Теми

Перший командувач і будівничий Українського флоту: до 150-річчя Михайла Остроградського

Остроградський мав україноцентричні погляди і демонстрував їх як у спілкуванні з німцями, так і з росіянами. Це немало дивувало морських офіцерів-росіян. Білогвардійський адмірал Ненюков, який проїздив тоді через Севастополь, пригадував: «Невелика група офіцерів на чолі з щирим українцем контр-адміралом Остроградським розмовляла українською мовою, та ставилася до росіян як до прийшлих та іноземців».

"В СССР инвалидов нет!..". Як люди з інвалідністю відстоювали свої права в СРСР

Сприйняття інвалідності було різним в кожний історичний період. Радянська парадигма визначала інвалідність як патологію або дефект, який необхідно було виправити. У період правління Леоніда Брежнєва характерним було створення мережі спеціалізованих закладів – будинків-інтернатів та функціонування лікарняно-трудових експертних комісій. Ці структури як раз-таки й мали повернути людину з інвалідністю до «нормального» життя через відновлення спроможності до праці.

Карабах 1988 – 2020: як не заплутатися у районах та назвах населених пунктів

Осіння війна 2020 року привернула увагу всього світу до Нагірного Карабаху. Вірмено-азербайджанський конфлікт там триває вже три десятиліття.Однак остання ескалація кардинально змінила контури лінії зіткнення, призвела до істотних політичних наслідків. Ми мали нагоду спостерігати азербайджанський наступ у режимі реального часу. Протягом короткого часу оглядачі опанували назви населених пунктів та районів, ознайомилися із ландшафтом і транспортною інфраструктурою регіону.

Шанс на виживання: Київ у роки Голодомору

У роки Голодомору-геноциду абсолютна більшість українців проживала в сільській місцевості. Комуністичний тоталітарний режим, створюючи умови несумісні з життям, спрямував свій удар насамперед проти українських селян. Репресивна машина одним із механізмів злочину геноциду обрала вилучення всього продовольства, що призвело до масової смертності від голоду.