У Львові хочуть зробити 2012 рік Роком УПА

Львівська міськрада ініціювала оголошення 2012 Роком Української повстанської армії.

Про це повідомляють "Українські Новини" з посиланням на львівського депутата Ярослава Музичка ("Фронт змін").

З його слів, цю пропозицію підтримала постійна комісія з питань культури Львівської міськради.

Комісія запропонувала таким чином відзначити 70-ту річницю створення УПА. Мерія має намір створити оргкомітет для відзначення цієї дати.

Нагадаємо, що вчора міська рада Львова розглядала пропозицію назвати міжнародний аеропорт "Львів" іменем Степана Бандери.

УПА було створено 14 жовтня 1942 року.

35 найкращих статей про УПА на "Історичній Правді" дивіться тут.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.