Гофман не екранізуватиме "Чорного Ворона". "Мені дуже не сподобалося"

Польський режисер Єжи Гофман сказав, що він прочитав надіслану йому книгу Василя Шкляра "Чорний Ворон" і відмовився знімати по ній фільм, бо роман йому "дуже не сподобався".

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на "Сегодня".

У відповідь на запитання, чи справді екс-президент України Віктор Ющенко хоче запропонувати режисерові екранізувати роман Шкляра про повстанців 1920-их років, Гофман відповів, що йому дійсно робили таку пропозицію і надсилали книгу для прочитання.

"Чорний Ворон" (уривки з роману)

Однак реакція режисера на роман була жорсткою: "Мені дуже не сподобалася книга. Я відмовився знімати за нею фільм".

Раніше Шкляр заявив, що Ющенко пообіцяв залучити до екранізації "Чорного Ворона" голлівудського актора і режисера Мела Гібсона.

Нагадаємо, що оголошено збір коштів на екранізацію історичного бестселеру. Станом на травень 2011 року було зібрано близько 300 тисяч грн.

Як Шкляреві премію в Холодному Яру вручали (ФОТО)

Роман "Чорний Ворон" оповідає про збройну боротьбу українців (повстанців Черкащини, Кіровоградщини і Київщини) проти більшовицької влади у 20-х роках ХХ століття, ще кілька років після того, як влада УНР емігрувала з України.

Польський режисер Єжи Гофман, відомий екранізацією роману Генриха Сенкевича про визвольну війну Богдана Хмельницького "Вогнем і мечем", сьогодні прилетів із Варшави до Києва на кінофестиваль "Молодість".

У новому фільмі Гофмана знявся і його улюбленець (а також усіх польських глядачок :)) Олександр Домогаров

Він представить свій новий фільм - до речі, якраз про 1920 рік - про похід Червоної армії на Польщу. Називається він "Варшавська битва" і знятий у 3D. Дивіться його трейлер у розділі "ВІДЕО".

Палієва гора

У Білій Церкві, над кручами Росі, височіє пам’ятник у вигляді кам’яної вежі з барельєфом козаків та сценами з їх бойового життя. Біля вежі розташована чавунна гармата з ядрами. Гора ця носить ім’я видатного козака - Семена Палія. Францішек Замойський так схарактеризував козацького полковника та його діяльність на теренах Правобережної України в останніх десятиліттях XVII – на початку XVIII ст.: «той, що хоче кинутися з мотикою на сонце»

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Лист про Україну як незалежну державу 1711 року

За документами зі шведських архівів ми можемо детально простежити традицію шведських королів підтримувати боротьбу козаків за незалежність України. Шведські королі вбачали у козаках надійних партнерів, які могли допомогти Швеції гарантувати безпеку в регіоні Балтійського моря і стримати загарбницькі амбіції Московії. Ще в 1623 році шведський король Густав ІІ Адольф розмірковував над можливістю підтримати боротьбу козаків за незалежність

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів