Мера Запоріжжя просять виконати обіцянку і знести Сталіна (ПЕТИЦІЯ)

Громадська ініціатива "Оновлення країни" та організація "Тризуб" ініціювали збір підписів до міського голови Запоріжжя Олександра Сіна з проханням демонтажу бюста Сталіна. Раніше Сін казав, що попередній пам'ятник був установлений незаконно, і обіцяв знести.

У петиції до запорізького мера її автори називають встановлення бюста Сталіна "відкритою провокацією", яка "може спричинити громадські протести".

Підписанти звертають увагу, що в січні 2010 року Апеляційний суд м. Києва зазначив, що за висновком Головного слідчого управління СБУ Сталін разом із іншими комуністичними керівниками "шляхом створення життєвих умов, розрахованих на фізичне винищення частини українців спланованим ними Голодомором 1932-1933 років, умисно організували геноцид частини української національної групи, внаслідок чого було знищено 3 млн. 941 тис. осіб".

Павуки, очерет і лелеки. Що їли українці під час Голодомору

Також зазначається, що міжнародна спільнота також засуджує звеличення сталінізму: "Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ з демократії ухвалив резолюцію, яка прирівнює сталінізм до нацизму і закликає до міжнародного засудження тоталітарних режимів".

"Звертаємося до Вас, як до високоморальної людини, яка вже заявляла свою чітку позицію стосовно спорудженого раніше комуністами пам’ятника, а також спроб його відновити", йдеться в петиції.

Автори просять міську владу Запоріжжя "невідкладно дати чітку оцінку діям представників КПУ щодо спорудження скульптури Сталіна" і "вжити заходів щодо переміщення пам’ятника у приміщення обкому КПУ або у місце, де ця скульптура не дратуватиме мешканців міста, родичів загиблих, іноземних туристів".

Наразі під зверненням підписалося 1270 громадян.

Поставити підпис можна тут.

Як відомо, 7 листопада Запорізьким обласним комітетом КПУ був відновлений пам’ятник колишньому керівникові СРСР біля будівлі Компартії.

В лютому 2011 року мер Запоріжжя Олександр Сін заявив, що погруддя Сталіна перед входом до Запорізького обкому Компартії встановлено незаконно, оскільки спочатку не було внесене в архітектурний проект. Мер пообіцяв "ужити заходів для знесення пам'ятника, якщо комуністи повторно його встановлять".

Гітлер проти Сталіна - хто був гірший?

Перше погруддя Сталіну в Запоріжжі було встановлено 5 травня 2010 року перед будинком Запорізького обкому КПУ. За його виготовлення комуністи заплатили 109 тисяч гривень.

28 грудня 2010 невідомі пошкодили бюст, відрізавши йому голову. Відповідальність за скоєне взяла на себе націоналістична організація "Тризуб".

У новорічну ніч 31 грудня невідомі підірвали пам'ятник Сталіну, проте встановити їхні особи слідству наразі не вдалося.

Звинувачення у пошкодженні пам'ятника Сталіну в Запоріжжі було пред'явлено дев'ятьом "тризубівцям". Вони були заарештовані, проте 13 квітня Жовтневий районний суд Запоріжжя звільнив їх з-під арешту на поруки народних депутатів України.

Про легенди й міфи стосовно "пам'ятника" Сталіну в Запоріжжі читайте на "Історичній Правді".

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.