Анонс: німецька історик про Тараса Шевченка

Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, Німецька служба академічних обмінів, посольство Німеччини в Україні та Центр польських та європейських студій Києво-Могилянської академії запрошують на черговий захід в межах циклу лекцій з історії України – публічну лекцію пані д-ра Єнні Альварт.

Тема лекції: "Тарас Шевченко в культурній пам'яті України".

Лекція відбудеться англійською мовою 28 листопада 2011 р. о 16:30 у Центрі польських та європейських студій Києво-Могилянської академії.

Програму ви можете завантажити за цими посиланнями:
 
www.info.boell.org.ua/historische_vorlesungsreihe/cpes_alwart.pdf (англійською мовою)
www.info.boell.org.ua/historische_vorlesungsreihe/cpes_alwart_ukr.pdf (українською мовою)

Подальші заходи за участі пані д-ра Єнні Альварт в Україні:

29.11, 13:00 – відкритий семінар "Тарас Шевченко та історична пам’ять в Україні" у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка (українською мовою, бульв. Шевченка, 14, ауд. 180-181)
30.11, 18:30 – публічна лекція в посольстві Німеччини в Україні "Тарас Шевченко в культурній пам’яті та політиці історії України" (німецькою з синхронним перекладом українською, вул. Б. Хмельницького, 25)
01.12, 13:00 – відкритий семінар "Тарас Шевченко та історична пам’ять в Україні" у Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького (українською мовою, Черкаси, бульв. Шевченка, 81, конференц-зала 1 корпусу).

Репортажі із повсталого Києва

Протести, які відбувалися в Україні протягом трьох місяців, були дзеркалом, у яке міг поглянути ЄС і побачити, у якому стані є цінності, на яких він був побудований. І відповісти: чи і як саме може їх захищати поза своїм центром? Відчути силу своїх інституцій та їхню здатність прийти на допомогу тим, хто за реалізацію мрії приєднатися до Європи готовий платити життям. Порівняти свою здатність до ведення політики «м’якої сили» із «реалізмом» сатрапів, які грабують власний народ та всіма можливими способами чіпляються за владу. Включно з бійнею, влаштованою на мирних маніфестаціях.

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина ІІ

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.

Як відбувалися парламентські вибори в Галичині 100 років тому?

Виборчий кодекс, який почав діяти в Україні з початку 2020 року, суттєво змінює принцип голосування, переведення голосів у мандати, нарізку округів, що, звісно, не омине і Львівщину. Це викликає певні історичні паралелі з 1907 роком, коли в Австро-Угорщині відбулася виборча реформа, яка суттєво змінила правила виборів у Галичині. Тоді використовувалася виключно мажоритарна виборча система, яка відтепер не використовується в Україні під час парламентських і місцевих вибрів до рад із кількістю виборців більше як 90 тисяч осіб

Година папуги. Діти пишуть Сталіну

Чапський чув, як тут кажуть: "То чорт дорогою іде". Нібито, якщо кинути у вихор сокирою — потече кров. Дивні тут забобони. Учора ті "чорти" вилися попід ногами і перебігали дорогу збудженим і усміхненим колегам Чапського. Він заздрив щастю колег, які вже пішли за колючий дріт і табірні мури у далекий, широкий світ.