В аеропорту "Бориспіль" продають ляльку Сталіна (ФОТО, оновлено)

Серед сувенірів, які пропонуються туристам в Україні, сувенірний магазин терміналу Б аеропорту Бориспіль у Києві поряд із ляльками-козаками продає ляльку Сталіна. У переддень Євро-2012 Україна пропонує як сувенір Сталіна, режим якого засуджений Європою нарівні із гітлерівським.

Про це написав 27 листопада у своєму Facebook історик Володимир В’ятрович, який саме вилітав до Вільнюса на міжнародну конференцію, присвячену історії та пам’яті про злочини комунізму.

"Між Віктором Андрійовичем і козачком — Йосиф Віссаріонович! Такими сувенірами вітає Україна туристів у сувенірному кіоску на летовищі у Борисполі (термінал Б). Лялька Сталіна на пам’ять про країну, де він убив мільйони?! Це — знущання", — написав він і розмістив фото. 

 Ющенко і Сталін

Потім В’ятрович додав: "Щойно розмовляв з продавчинею. З’ясував — виробник і постачальник український".

Нагадаємо, що Сталін визнаний українським судом винним у геноциді українців — організації Голодомору 1932-33 років.

 Фото: Володимир В'ятрович

Світ та Європа засудили сталінський режим нарівні з гітлерівським. Зокрема, Європейський парламент проголосив 23 серпня Європейським днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму.

У квітні 2008 року російські ЗМІ здійснили інформаційну кампанію, де факт продажі в одній із київських крамниць виробленої на Тайвані ляльки Гітлера було подано як масштабну індустрію з пропаганди нацизму серед дітей в Україні.

Прес-секретар ДП МА "Бориспіль" Оксана Ожигова повідомила, що адміністрація аеропорту вживе заходів, щоб подібні сувеніри не продавалися на території летовища.

"Дуже прикро, що в Україні виробники і постачальники сувенірної продукції заробляють на тому, що суперечить національним принципам і традиціям, національній пам’яті, - зазначила Ожигова. - Зі свого боку, ми зробимо все можливе для того, щоб в аеропорту "Бориспіль" такої продукції не було. Однак варто пам’ятати, що такі сувеніри продаються по всій Україні. Хто змінить ситуацію на рівні національної свідомості?".

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.