За зневагу до археології забудовників оштрафовано на 2,3 млн грн

Прокуратура Подільського району Києва порушила кримінальну справу відносно посадових осіб ТОВ "Тана-ЛТД", з вини яких було знищено археологічний шар грунту на земельній ділянці в історичній частині міста.

Про це повідомляє прокуратура Подільського району столиці.

Прокуратура провела перевірку на підставі звернення головного управління охорони культурної спадщини КМДА про законність проведення будівельних робіт на вул. Нижній Вал, 17.

В результаті перевірки було встановлено, що працівники ТОВ "Тана-ЛТД", порушуючи вимоги статті 37 закону "Про охорону культурної спадщини", незаконно розрили котлован площею майже 800 кв.м і глибиною 2,5-3 м без проведення комплексу наукових археологічних досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки.

"Таким чином, перевищивши повноваження, вони вчинили дії, які дозволяються тільки в особливих випадках, за особливим дозволом і з особливим порядком проведення. У результаті державним інтересам завдано збитків у сумі понад 2,3 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Раніше по вул. Нижній Вал, 17 стояв 2-поверховий житловий будинок з магазинами на першому поверсі середини 19 століття. На будівлі 150 років зберігався оригінальний різьблений дерев'яний декор, проте її знесли в кінці червня 2011 року для будівництва на цьому місці 5-поверхового житлового будинку.

Ділянка розташовується на території Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.