Німецька розвідка знищила документи про співробітників-нацистів

Федеральна розвідувальна служба Німеччини (BND) знищила в 2007 році близько 250 цінних історичних документів.

Про це повідомляє німецька агенція dpa.

В документах була інформація про співробітників розвідки, які займали високі пости при нацистах. Про це оголосила історична комісія, яка займається історією німецької зовнішньої розвідки.

Представник комісії, професор Клаус-Дітмар Генке підкреслив, що це було зроблено не спеціально. У BND підтвердили, що документи, дійсно, були знищені і пояснили, що просто не оцінили їх важливість для архіву. Зараз у відомстві намагаються відновити загублену інформацію, наскільки це можливо.

Серед утрачених документів були справи працівників зовнішньої розвідки, які до цього служили в СС або гестапо, а пізніше були засуджені за нацистські злочини.

Історична комісія займається дослідженням раннього етапу роботи BND - періодом з 1945 по 1968 роки, коли в розвідці виявилося безліч колишніх нацистів.

Нагадаємо, в січні 2011 року угорський уряд хотів знищити секретні документи комуністичних спецслужб Угорщини.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.