ТАБАЧНИК ХОЧЕ СКОРОТИТИ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ У ШКОЛІ

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив про хибність інформації, нібито Міносвіти має намір виключити зі шкільної програми для 5-9 класів шкіл курс "Історія України" шляхом об'єднання його з курсом "Всесвітня історія".

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на "Сегодня".

"Абсолютна брехня! Схрещувати предмети ніхто не буде", - заявив Табачник.

Міністр пояснив, що в проекті навчального стандарту для 5-9 класів, підготовленого Національною академією педагогічних наук, записано, що гуманітарна складова досягається викладанням певних предметів.

"І йде перерахування. Це норма стандарту, де через кому записані "Історія України", "Всесвітня історія" тощо. Але якщо в розділі "Природничі науки" записано "Біологія і Географія", "Фізика і Хімія", це не означає, що біологію з географією і фізику з хімією хтось буде схрещувати" - зазначив міністр.

Говорячи про скорочення кількість уроків української мови та літератури, міністр зазначив, що подібні пропозиції дійсно будуть розглядатися.

"Не пам'ятаю конкретні цифри, але скорочення можливі, серед іншого вони можуть торкнутися української мови та історії. Робиться це з двох причин... По-перше, щоб один урок на тиждень заощадити для більш поглибленого вивчення інформатики. Друга причина - це плани введення уроків другої іноземної мови", - розповів він.

"Для інформатики та другої іноземної мови потрібні додаткові години, але додати 9-10 уроків на тиждень не дозволяють фізіологічні норми. Тому на певні скорочення міністерство, можливо, піде", - сказав він.

Пропозиція академії – 2 години на тиждень з 5 по 11 клас, також на один урок в тиждень планують скоротити вивчення в 5-9 класах історії.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що, згідно з проектом нових навчальних планів для 5-9 класів, зменшується кількість уроків української мови та літератури, а предмет "Історія України" взагалі зникне.

У 2011 році завдяки Дмитрові Табачнику підручник "Історія України" для 11-класників зазнав цензурного втручання - звідти було прибрано інформацію про ряд важливих подій у нашій історії, натомість з'явилася біографія Віктора Януковича.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.