Рукопис Шарлотти Бронте продано за 691 тисячу фунтів

Рукописний журнал англійської поетеси і письменниці Шарлотти Бронте, в якому вона вже в 14 років описала сцену, що стала прообразом одного з епізодів роману "Джейн Ейр", проданий на аукціоні Sotheby's у Лондоні за 690,9 тисячі фунтів стерлінгів.

 

Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на прес-службу аукціону.

691 тисяча фунтів - рекордна ціна для манускрипту будь-кого з сестер-письменниць Бронте. Текст написано в 1830 році у вигляді невеликого журналу, де розказано історії, що відбуваються у вигаданому "Скляному місті". Саме туди помістили своїх літературних героїв юні сестри Бронте: Шарлотта, Емілі та Енн.

 Манускрипт

Сестри вигадали власний світ із уявними британськими колоніями в Африці. Одним з жителів "Скляного міста" був лорд Уеллслі, для якого Бронте написала історію пригод і помсти ворогові. 

В цій сюжетній лінії народився й епізод, який став провісником знаменитої сцени з "Джейн Ейр", коли Берта, божевільна дружина містера Рочестера, підпалює гобелен в кімнаті свого чоловіка.

Попередня оцінка лота складала 200-300 тисяч фунтів.

Покупцем став паризький Музей листів і манускриптів, який виставить у себе журнал для публіки вже в січні 2012 року.

Журнал, хоча і був рукописним, був обгорнутий брунатною шкіряною палітуркою. Розмір сторінки - а всього їх 19 - не перевищує 35 на 61 міліметри. 14-річна Шарлотта написала для журналу кілька історій, поему і навіть добірку вигаданої реклами.

 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.