Рукопис Шарлотти Бронте продано за 691 тисячу фунтів

Рукописний журнал англійської поетеси і письменниці Шарлотти Бронте, в якому вона вже в 14 років описала сцену, що стала прообразом одного з епізодів роману "Джейн Ейр", проданий на аукціоні Sotheby's у Лондоні за 690,9 тисячі фунтів стерлінгів.

 

Про це повідомляє РІА "Новости" з посиланням на прес-службу аукціону.

691 тисяча фунтів - рекордна ціна для манускрипту будь-кого з сестер-письменниць Бронте. Текст написано в 1830 році у вигляді невеликого журналу, де розказано історії, що відбуваються у вигаданому "Скляному місті". Саме туди помістили своїх літературних героїв юні сестри Бронте: Шарлотта, Емілі та Енн.

 Манускрипт

Сестри вигадали власний світ із уявними британськими колоніями в Африці. Одним з жителів "Скляного міста" був лорд Уеллслі, для якого Бронте написала історію пригод і помсти ворогові. 

В цій сюжетній лінії народився й епізод, який став провісником знаменитої сцени з "Джейн Ейр", коли Берта, божевільна дружина містера Рочестера, підпалює гобелен в кімнаті свого чоловіка.

Попередня оцінка лота складала 200-300 тисяч фунтів.

Покупцем став паризький Музей листів і манускриптів, який виставить у себе журнал для публіки вже в січні 2012 року.

Журнал, хоча і був рукописним, був обгорнутий брунатною шкіряною палітуркою. Розмір сторінки - а всього їх 19 - не перевищує 35 на 61 міліметри. 14-річна Шарлотта написала для журналу кілька історій, поему і навіть добірку вигаданої реклами.

 

Як УНР вводила єврочас. У 1918-му годинники переводили на 68 хвилин

"Україна розриває рішуче старі примусові зв'язки з Московщиною, зв'язується тісніше з західною Європою, водночас приймаючи і спільний час, вагу і міру, тому що різниці дуже ускладнюють зносини, торгівлю та подорожі..."

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.