ДАТОВАНО ФРЕСКИ У НАЙСТАРІШІЙ ЦЕРКВІ ПОЛЬЩІ (фото)

Вчені повідомили, що фрески, виявлені у православній церкві в селі Посада Риботицька під Перемишлем, датуються XV сторіччям.

Про це повідомляє TheOrthodoxChurch із посиланням на Associated Press.

Історик мистецтва Ярослав Ґємза розповів, що тільки недавні дослідження дозволили віднести фрески до пізнього Середньовіччя.

Самі фрески, зафарбовані білою фарбою, частково були виявлені вченими ще в 1960-х роках.

 

За словами Ґємзи, в даний час йде збір коштів на реставрацію фресок, які зараз перебувають у поганому стані.

Також було оприлюднено фотографії фресок.

 

Цінність древніх зображень полягає в тому, що фрески в цій церкві є єдиним повним зібранням біблійних образів, намальованих на стінах, у Польщі.

За словами Ґємзи, це є також великою рідкістю для країн Центральної Європи.

Церква святого Онуфрія у Посаді Роботицькій - мурований оборонний храм, збудований на місці існуючого з часів Київської Русі православного монастиря у XV сторіччі.

 Фото: tramp.waw.pl

Вважається найдавнішою зі збережених православних церков Польщі.

«Мельниківці» - також патріоти!

Це була величезна трагедія українського визвольного руху, адже як бандерівці, так і мельниківці однаково гинули в боротьбі за незалежність, але при цьому ще й поборювали один одного

Рудольф Вайль: вакцина від Голокосту

Чистокровного етнічного німця Рудольфа Фредериковича Вайгля викликали до німецького губернатора Львова та передали пропозицію Гіммлера — переїхати до Німеччини, створити в Берліні власний інститут, очолити кафедру в університеті та отримати по війні Нобелівську премію. Йшов 1942 рік, німецькі війська стояли під Москвою, відмовлятися від такої блискучої пропозиції не було сенсу. До того ж Вайглю вже було 59, у такому віці не сперечаються з гіммлерами.

Перелом у Громадянській війні у США: Геттісберг й Віксберг

Кожне око бачило легіони ворога, могутню непереборну хвилю океану озброєних людей, яка неслася на нас! Полк за полком, бригада за бригадою виходять із лісу й поспішно займають своє місце в строю напоготові до штурму. Горда дивізія Пікетта і ще якісь частини стоять на їх правому фланзі. Багряні прапори лопотять, їхні вершники мчать галопом угору-вниз; стволи й багнети вісімнадцяти тисяч бійців виблискують на сонці — похилий ліс блискучої сталі.

Карл XII в Україні. Розповідь кароліна

Нашому Королю ворожили більше, ніж будь-якому іншому королівському сину у Європі. Усі ворожіння сходилися в одному: йому не посміхатиметься вдача і перемоги до тих пір, поки він не завоює Рим. І через те, що між назвами Рим і Ромни була не така вже і велика різниця, всі подумали, що передбачення здійснилося