"Сталінобуси" хочуть запустити у Ризі і Талліні (ФОТО)

Організатори щорічної акції "Автобус Перемоги" мають намір запустити до Дня Перемоги автобуси з зображенням Йосипа Сталіна в столицях Естонії та Латвії.

Про це у своєму ЖЖ повідомив організатор акції Віктор Логінов.

"Нам вдалося вийти на компанії, які здають в оренду рекламні площі на автобусах Риги і Талліна, - пише Логінов. - Макет, підготовлений для прибалтійських столиць, формально не суперечить законам цих держав".

Він зазначив, що на попередніх макетах автобусів не буде зображена радянська символіка, яка заборонена до демонстрації в Прибалтиці.

На представлених до загального обговорення макетах зображено портрет Й.Сталіна на тлі монумента "Бронзового солдата" і параду Перемоги в Москві 1945 року.

 Ось таке хочуть вивезти на вулиці балтійських столиць

"Як і в інших містах-учасниках акції, ми плануємо запуск автобусів на 9 травня", - написав Логінов, додавши, що активісти продовжують збір грошей і на запуск "Сталінобусів" у містах Росії і Україні.

 

У листопаді 2011 року організатори акції "Автобус Перемоги" обіцяли до 70-річчя параду 1941 року на Червоній площі в Москві запустити "сталінобуси" в Севастополі.

Зрештою виявилося, що єдина севастопольська маршрутка, обклеєна зображенням Сталіна, так і не вийшла на маршрут.

 

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.

Соратник Скоропадського, ідеолог гетьманського руху: до 150-річчя Сергія Шемета

150 років тому, 6 червня 1875 року на Полтавщині народився Сергій Шемет – борець за незалежність України у ХХ столітті; діяч "Просвіти", "Братства Тарасівців", "Лубенської республіки", Української Народної Партії, один із засновників Української Партії хліборобів, співфундатор позапартійної організації "Український союз хліборобів-державників"; журналіст, співредактор журналу "Хліборобська Україна"; особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського; брат Володимира і Миколи Шемета.

"Кросворд" для ОУН. Спецоперація кдб

Одним із головних завдань кдб було недопущення єдності в середовищі українських емігрантських організації. Для цього постійно вдавалися до проведення всіляких так званих активних заходів. Метою було розсварити українців, скомпрометувати лідерів і зрештою домогтися знищення однієї або кількох організацій чи хоча б зменшення їхньої активності. Наочним прикладом того, як це розроблялося і діяло на різних етапах, є спецоперація кдб "Кросворд", спрямована проти різних течій ОУН.