"Сталінобуси" хочуть запустити у Ризі і Талліні (ФОТО)

Організатори щорічної акції "Автобус Перемоги" мають намір запустити до Дня Перемоги автобуси з зображенням Йосипа Сталіна в столицях Естонії та Латвії.

Про це у своєму ЖЖ повідомив організатор акції Віктор Логінов.

"Нам вдалося вийти на компанії, які здають в оренду рекламні площі на автобусах Риги і Талліна, - пише Логінов. - Макет, підготовлений для прибалтійських столиць, формально не суперечить законам цих держав".

Він зазначив, що на попередніх макетах автобусів не буде зображена радянська символіка, яка заборонена до демонстрації в Прибалтиці.

На представлених до загального обговорення макетах зображено портрет Й.Сталіна на тлі монумента "Бронзового солдата" і параду Перемоги в Москві 1945 року.

 Ось таке хочуть вивезти на вулиці балтійських столиць

"Як і в інших містах-учасниках акції, ми плануємо запуск автобусів на 9 травня", - написав Логінов, додавши, що активісти продовжують збір грошей і на запуск "Сталінобусів" у містах Росії і Україні.

 

У листопаді 2011 року організатори акції "Автобус Перемоги" обіцяли до 70-річчя параду 1941 року на Червоній площі в Москві запустити "сталінобуси" в Севастополі.

Зрештою виявилося, що єдина севастопольська маршрутка, обклеєна зображенням Сталіна, так і не вийшла на маршрут.

 

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Як дипломати УНР у Празі на інформаційному фронті воювали

Інформаційна війна – це, звісно ж, не винахід нинішнього часу. Нам часто здається, що ті інформаційні виклики, перед якими ми стоїмо сьогодні, є унікальними з огляду на нові технології, які приніс початок третього тисячоліття. Частково це правда. Сто років тому не існувало ні телебачення, ні інтернету, ні соціальних мереж. Однак вже існували газети і журнали, які були потужною зброєю впливу на громадську думку і позицію еліт.

Сталева труна на вісім персон

17 лютого 1864 року, сто п'ятдесят сім років тому, підводний човен "Hunley" конструкції Горація Ханлі атакував і потопив паровий шлюп "Housatonic" і це була перша в історії успішна атака корабля з глибини. Не надто тямущі в історії люди приписують Жулю Верну купу передбачень, і в тому числі – мало не винахід підводного човна. Це не так, це дуже сильно не так. Чистих передбачень у Жуля Верна дуже мало, а підводних човнів на той час було збудовано вже з десяток.

«Нормалізація» Ґустава Гусака

«Страх. Зі, страху, що його звільнять з роботи, вчитель навчає в школі речей, котрим не вірить. Зі страху за своє майбутнє, учень їх повторює. Зі страху, що не зможе продовжувати навчання, він вступає в Союз молоді і робить те, що йому наказують. … Зі страху через наслідки, люди беруть участь у виборах, обирають запропонованих кандидатів і роблять вигляд, що вважають це справжніми виборами…». Вацлав Гавел дописав текст, котрий отримав назву «Лист Ґуставу Гусакові». Надворі була весна 1975 року, в Чехословаччині панувала «нормалізація», а її незмінним символом був Ґустав Гусак – президент країни та генеральний секретар ЦК КПЧ. Людина карколомної і неоднозначної долі.