У Львові на місці контабору хочуть зробити хостел?

На погодженні виконавчих служб Львівської міськради перебуває проект ухвали про погодження реконструкції табірної кухні колишнього концтабору "Шталаг-328" під хостел.

Про це повідомляє Zaxid.net із посиланням на депутата Львівської міської ради Юрія Кужелюка.

Депутат наголосив, що на території львівського фортечного комплексу "Цитадель" був розташований один з найбільших у Східній Європі концтаборів для військовополонених, в якому з 1941 до 1944 рр. перебувало понад 280 тис. військовополонених різних національностей, з яких близько 150 тис. осіб було знищено.

"Більшість з них до цього часу лежать без належного вшанування у братських могилах, терплячи наругу сучасних нуворишів. Лише минулого року вперше на Цитаделі був проведений молебень-реквієм та встановлено пам’ятний хрест", - сказав депутат.

Він зауважив, що територія Цитаделі з усіма табірними будівлями внесена в Держреєстр нерухомих пам’яток України і підготовлено до внесення в реєстр відповідних пам’яток національного значення.

Проте, з його слів, попри заборону будівництва  і руйнування земельного покриву, "гр. Єфім Поляков намагається при сприянні деяких служб міськради збудувати на місці табірної кухні хостел".

"Такі дії недопустимі і можуть виставити Львів у негативному світлі та послужити підставою для провокацій, адже нікому і ніде не прийде в голову відкрити хостел у бараках Майданека, Освєнціма чи крематорію Заксенхаузена", - сказав він.

Депутат просить міського голову Львова Андрія Садового та прокурора міста Андрія Стасіва зупинити на Цитаделі будь-які спроби будівництва, провести 8 травня вшанування загиблих в концтаборі, а також провести службове розслідування щодо ініціаторів підготовки згаданого проекту ухвали.

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році