В Росії продають учнівські зошити з зображенням Сталіна. ФОТО

Поміж історичних фігур на обкладинках учнівських зошитів із серії "Великі імена Росії" є і Сталін. Про нього пишуть таке: "Країна отримала потужну промисловість, промисловість виробила сучасне озброєння, озброєння зробило армію СРСР однією з найсильніших у світі".

Про це пише ЖЖ-юзер varfolomeev.

Ось такі звичайні учнівські зошити в клітинку на 48 аркушів він сфотографував у відділі шкільно-письмового приладдя Московського Будинку книги:

 

Вони видані в пам'ятній серії "Великі імена Росії", з багато оформленою суперобкладинкою, на одній з яких - портрет героя-генералісимуса при повному параді.

15 гріхів Канібалісімуса. Про те, які злочини вчинив Сталін

"Апологією тирана в чистому вигляді, втім, зошити назвати не можна, - пише блогер. - На останніх сторінках вміщено щось на зразок історичних довідок".

 

Про Сталіна написано наступне:

"Одна з найбільш суперечливих фігур... Для одних він - породження пекла і мало не сам Сатана, для інших - найбільший вождь всіх часів... Підкилимова боротьба ніколи не буває чистою і чесною: подальші роки підтвердили цю тезу величезною кров'ю...

Всього за роки правління Сталіна було розстріляно більше 640 000 чоловік, 2 400 000 було відправлено в табори, 765 000 було вислано. Однак у ці ж роки проводились в життя - правда, знову суворими методами - дві програми, які дозволили подолати вікову відсталість Росії - колективізація та індустріалізація...

Країна отримала потужну промисловість, промисловість виробила сучасне озброєння, озброєння зробило армію СРСР однією з найсильніших у світі..."

 

Цей текст супроводжують і кілька фотографій, в т.ч. ГУЛАГу і його в'язнів, пише блогер.

У листопаді 2011 року в Тернополі після втручання міського управління торгівлі було припинено продаж зошитів із зображенням Сталіна з серії "Гламурні лідери".

У листопаді 2010 року в російській Пензі було спалено тираж учнівських зошитів із історичною довідкою про пілотів нацистських ВПС.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.