В Росії продають учнівські зошити з зображенням Сталіна. ФОТО

Поміж історичних фігур на обкладинках учнівських зошитів із серії "Великі імена Росії" є і Сталін. Про нього пишуть таке: "Країна отримала потужну промисловість, промисловість виробила сучасне озброєння, озброєння зробило армію СРСР однією з найсильніших у світі".

Про це пише ЖЖ-юзер varfolomeev.

Ось такі звичайні учнівські зошити в клітинку на 48 аркушів він сфотографував у відділі шкільно-письмового приладдя Московського Будинку книги:

 

Вони видані в пам'ятній серії "Великі імена Росії", з багато оформленою суперобкладинкою, на одній з яких - портрет героя-генералісимуса при повному параді.

15 гріхів Канібалісімуса. Про те, які злочини вчинив Сталін

"Апологією тирана в чистому вигляді, втім, зошити назвати не можна, - пише блогер. - На останніх сторінках вміщено щось на зразок історичних довідок".

 

Про Сталіна написано наступне:

"Одна з найбільш суперечливих фігур... Для одних він - породження пекла і мало не сам Сатана, для інших - найбільший вождь всіх часів... Підкилимова боротьба ніколи не буває чистою і чесною: подальші роки підтвердили цю тезу величезною кров'ю...

Всього за роки правління Сталіна було розстріляно більше 640 000 чоловік, 2 400 000 було відправлено в табори, 765 000 було вислано. Однак у ці ж роки проводились в життя - правда, знову суворими методами - дві програми, які дозволили подолати вікову відсталість Росії - колективізація та індустріалізація...

Країна отримала потужну промисловість, промисловість виробила сучасне озброєння, озброєння зробило армію СРСР однією з найсильніших у світі..."

 

Цей текст супроводжують і кілька фотографій, в т.ч. ГУЛАГу і його в'язнів, пише блогер.

У листопаді 2011 року в Тернополі після втручання міського управління торгівлі було припинено продаж зошитів із зображенням Сталіна з серії "Гламурні лідери".

У листопаді 2010 року в російській Пензі було спалено тираж учнівських зошитів із історичною довідкою про пілотів нацистських ВПС.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.