В музеї народної архітектури у Львові згоріла гуцульська хата

18 червня близько 21-ої години у Львові в музеї народної архітектури та побуту "Шевченківський гай" повністю згоріла пам’ятка архітектури ХІХ століття.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Будівля, яка згоріла - хата-гражда, яка була привезена з селища Верховина, що на Івано-Франківщині. Це неелектрифікована споруда площею 225 квадратних метрів.

Жертв і постраждалих внаслідок пожежі немає. Головне управління Держтехгенбезпеки у Львівській області з’ясовує причини пожежі.

За попередньою інформацією, це може бути зумисний підпал або ж людська необережність.

Дерев’яна будівля належить до пам’яток архітектури місцевого значення.

Музей під відкритим небом у Львові займає площу на 50 гектарах землі у мальовничому куточку міста. Тут зберігається 124 дерев’яних церков і хат XVIII-XX століть.

Про інші випадки знищення історичних споруд вогнем читайте на ІП в темі "Пожежі"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.