Розшифровано найстаріший напис на івриті. ФОТО

"Дайте права рабам і вдовам. Дайте права сиротам та іноземцям. Захистіть права бідних і меншин". Вік напису - понад 3 тисячі років.

Німецькі вчені з Мюнстерського університету розшифрували найстаріший з відомих на даний момент написів на івриті.

Про це повідомляє Lenta з посиланням на журнал Semitica.

Об'єктом дослідження був фрагмент глиняного горщика. За словами дослідників, він служив свого роду чернеткою, на якому майбутньої писар відпрацьовував навички. Вчені кажуть, що писар, швидше за все, мав стосунок до суду, тому вправлявся в написанні рядків із законів.

 

За твердженням вчених, зміст збереженого напису такий: "Дайте права рабам і вдовам. Дайте права сиротам та іноземцям. Захистіть права бідних і меншин". Вік напису - понад 3 тисяч років.

Фото: thelocal.de

Уламки горщика були виявлені в 2008 році в 25 кілометрах від Єрусалиму. Вважається, що близько 3 тисяч років тому в цьому регіоні існувало велике місто.

Висновок про те, що перед ученими один з найстаріших текстів на івриті, був зроблений серед іншого на підставі аналізу форм літер.

Дивіться також інші матеріали за темою "Археологія"

 

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.