У Рівному затримали вандалів, які осквернили меморіал Голокосту

У місті Рівному в результаті проведення оперативно-розшукових заходів працівники міліції затримали групу місцевих жителів віком від 17 до 20 років.

Про це повідомляє ZAXID.net.

Попередньо встановлено, що вони вдень 6 червня на території меморіалу пам’яті розстріляних євреїв “Урочище “Сосонки”, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, з хуліганських спонукань, розбили 18 ліхтарів освітлення та пошкодили тротуарну плитку.

За повідомленням міліції, за цим фактом порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.296 (хуліганство) КК України.

Вандали пошкодили плитку біля монумента на братській могилі в центрі цвинтаря, розбили і зламали 11 ліхтарів зовнішнього освітлення, осквернили місце покладання квітів і розкидали свічі, а біля входу в меморіал із залишків поламаних ліхтарів виклали нецензурні слова.

В урочище "Сосонки" 6 листопада 1941 року нацисти розстріляли 17 500 євреїв.

На цьому місці побудований меморіальний комплекс площею близько 20 тисяч кв. м.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.