Російське ТБ розповідає про "извращение русской истории". ВІДЕО

Державний Перший телеканал Росії показав новинний сюжет про мовні баталії в Україні. Російські телевізійники кажуть про "роки насильницької українізації, спотворення історії, брехню про геноцид і бендерівців" тощо. Також говорять про 20 млн росіян в Україні, у той час як за переписом їх 8 млн.

Державний Перший канал Росії нарахував "на Україні" 20 мільйонів росіян, а також заявив про роки насильницької українізації і перекручуванні російської історії в країні.

"Показово, що за роки насильницької українізації, коли в країні, де проживають більше 20 млн росіян, примусово повсюди насаджувалася українська мова і спотворювалася російська історія, прищеплювалася брехня про геноцид українців і героїзм бендеровцев, не було з боку російськомовних і сотої долі тих пристрастей, як сьогодні", - повідомив ведучий у студійній підводці до сюжету.

На думку російських телевізійників, "всі й так знали, чому Микола Васильович Гоголь свої твори писав російською, а застольні пісні співав українською".

Близько 55% населення "говорят на мове", підкреслює кремлівське ТБ

В самому сюжеті смакують деталі бійок між провладними та опозиційними депутатами у ВР. Та чого там, на мітингах у Києві "бійки зав'язуються практично на кожному кроці".

Коментатори з Севастополя кажуть, що нарешті їм не прийдеться перекладати інструкції до ліків і розповідають страшні історії про стареньких родичів, які через державний статус української мови купили в аптеці аміак замість перекису водню і "використали його, приклавши до рани".

У МЗС України порадили сусідам "більш зважено підходити до коментарів із зазначених питань".

Як відомо, згідно з переписом населення 2001 року, в Україні проживає трохи більше 8 млн росіян (17% від усього населення).

P.S. Стало відомо, що ведучий Пьотр Толстой, який готував підводки до сюжету, звільнився з телеканалу. Випуск про "насильницьку українізацію" став останнім в його роботі на Першому.

Дивіться також:

Як створити образ ворога. Україна в російських підручниках

"Грушевский создал мову". Агітпроп російських інформагенцій

В Росії книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму. СПИСОК

Патріарх Кирил: "Розпад Союзу - це крах історичної Росії"

Спільному підручнику з історії заважає націоналізм - МЗС Росії

59% українців вважають, що Голодомор був геноцидом. СОЦІОЛОГІЯ

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.