Російське ТБ розповідає про "извращение русской истории". ВІДЕО

Державний Перший телеканал Росії показав новинний сюжет про мовні баталії в Україні. Російські телевізійники кажуть про "роки насильницької українізації, спотворення історії, брехню про геноцид і бендерівців" тощо. Також говорять про 20 млн росіян в Україні, у той час як за переписом їх 8 млн.

Державний Перший канал Росії нарахував "на Україні" 20 мільйонів росіян, а також заявив про роки насильницької українізації і перекручуванні російської історії в країні.

"Показово, що за роки насильницької українізації, коли в країні, де проживають більше 20 млн росіян, примусово повсюди насаджувалася українська мова і спотворювалася російська історія, прищеплювалася брехня про геноцид українців і героїзм бендеровцев, не було з боку російськомовних і сотої долі тих пристрастей, як сьогодні", - повідомив ведучий у студійній підводці до сюжету.

На думку російських телевізійників, "всі й так знали, чому Микола Васильович Гоголь свої твори писав російською, а застольні пісні співав українською".

Близько 55% населення "говорят на мове", підкреслює кремлівське ТБ

В самому сюжеті смакують деталі бійок між провладними та опозиційними депутатами у ВР. Та чого там, на мітингах у Києві "бійки зав'язуються практично на кожному кроці".

Коментатори з Севастополя кажуть, що нарешті їм не прийдеться перекладати інструкції до ліків і розповідають страшні історії про стареньких родичів, які через державний статус української мови купили в аптеці аміак замість перекису водню і "використали його, приклавши до рани".

У МЗС України порадили сусідам "більш зважено підходити до коментарів із зазначених питань".

Як відомо, згідно з переписом населення 2001 року, в Україні проживає трохи більше 8 млн росіян (17% від усього населення).

P.S. Стало відомо, що ведучий Пьотр Толстой, який готував підводки до сюжету, звільнився з телеканалу. Випуск про "насильницьку українізацію" став останнім в його роботі на Першому.

Дивіться також:

Як створити образ ворога. Україна в російських підручниках

"Грушевский создал мову". Агітпроп російських інформагенцій

В Росії книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму. СПИСОК

Патріарх Кирил: "Розпад Союзу - це крах історичної Росії"

Спільному підручнику з історії заважає націоналізм - МЗС Росії

59% українців вважають, що Голодомор був геноцидом. СОЦІОЛОГІЯ

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.