Російське ТБ розповідає про "извращение русской истории". ВІДЕО

Державний Перший телеканал Росії показав новинний сюжет про мовні баталії в Україні. Російські телевізійники кажуть про "роки насильницької українізації, спотворення історії, брехню про геноцид і бендерівців" тощо. Також говорять про 20 млн росіян в Україні, у той час як за переписом їх 8 млн.

Державний Перший канал Росії нарахував "на Україні" 20 мільйонів росіян, а також заявив про роки насильницької українізації і перекручуванні російської історії в країні.

"Показово, що за роки насильницької українізації, коли в країні, де проживають більше 20 млн росіян, примусово повсюди насаджувалася українська мова і спотворювалася російська історія, прищеплювалася брехня про геноцид українців і героїзм бендеровцев, не було з боку російськомовних і сотої долі тих пристрастей, як сьогодні", - повідомив ведучий у студійній підводці до сюжету.

На думку російських телевізійників, "всі й так знали, чому Микола Васильович Гоголь свої твори писав російською, а застольні пісні співав українською".

Близько 55% населення "говорят на мове", підкреслює кремлівське ТБ

В самому сюжеті смакують деталі бійок між провладними та опозиційними депутатами у ВР. Та чого там, на мітингах у Києві "бійки зав'язуються практично на кожному кроці".

Коментатори з Севастополя кажуть, що нарешті їм не прийдеться перекладати інструкції до ліків і розповідають страшні історії про стареньких родичів, які через державний статус української мови купили в аптеці аміак замість перекису водню і "використали його, приклавши до рани".

У МЗС України порадили сусідам "більш зважено підходити до коментарів із зазначених питань".

Як відомо, згідно з переписом населення 2001 року, в Україні проживає трохи більше 8 млн росіян (17% від усього населення).

P.S. Стало відомо, що ведучий Пьотр Толстой, який готував підводки до сюжету, звільнився з телеканалу. Випуск про "насильницьку українізацію" став останнім в його роботі на Першому.

Дивіться також:

Як створити образ ворога. Україна в російських підручниках

"Грушевский создал мову". Агітпроп російських інформагенцій

В Росії книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму. СПИСОК

Патріарх Кирил: "Розпад Союзу - це крах історичної Росії"

Спільному підручнику з історії заважає націоналізм - МЗС Росії

59% українців вважають, що Голодомор був геноцидом. СОЦІОЛОГІЯ

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.

Сталінська "боротьба з бандитизмом". Раунд перший: 1944

Нищівної поразки в бою з бригадою УПА-Північ "Помста Базару" зазнав підрозділ 1-го батальйону 220-го прикордонного полку НКВД. Підрозділ був оточений, розчленований на кілька груп і майже в повному складі знищений. Бій стався в річницю страти ЧК учасників Другого зимового походу Армії УНР у 1921 році під с. Базар. Так бригада УПА символічно відплатила чекістам за смерть українських вояків.

Український патріот й авантюрист Джейкоб Макогін – князь Леон Богун Мазепа Розумовський

Він видавав себе за відставного полковника Корпусу морської піхоти США і нащадка українського гетьмана Кирила Розумовського, купував вілли і квартири в Італії та Швейцарії, на власному автомобілі разом із ефектною і заможною дружиною-американкою об’їздив пів Європи, багато жертвував на підтримку українського національно-визвольного руху і привернення уваги в світі до українського питання. При цьому культивував ореол загадковості і таємничості навколо своєї персони серед оточення, через що його нерідко вважали чи то американським, чи то англійським, чи якимось іншим шпигуном.

Харківська епопея Павла Шандрука

Постать українського військового, генерал-хорунжого армії УНР Павла Шандрука доволі відома. Герой Української революції та вересневої кампанії 1939 року. Генерал-полковник в еміграції та командувач Української Національної Армії. У 1965 році польський еміграційний уряд нагородив Шандрука вищим військовим відзначенням – срібним орденом "Віртуті Мілітарі". Перелік звитяг цієї непересічної постаті можна ще довго продовжувати. Та чи все нам відомо про його ранню біографію? У пропонованому Вам матеріалі розповідається про харківський період та службу в поліції, ймовірно, того самого Павла Шандрука.