Німецький суд не дозволив продавати уривки з "Майн Кампф"

Британський видавець Пітер МакГі, який вийшов на баварський ринок з брошурою, що представляє собою коментовані уривки з творів Гітлера, в червні 2012 р. отримав судову заборону на поширення свого видання.

Про це повідомляє "Зюддойче цайтунґ".

На думку видавця, широкої громадськості давно вже пора отримати можливість ознайомлення з оригінальним текстом автобіографічної книги Гітлера "Майн Кампф" ("Моя боротьба") - щоб ця найвідоміша нацистська книга нарешті перестала б бути чимось містичним.

На титульному аркуші брошури зображено Гітлера з чорною плашкою над очима, на якій написано: "Нечитабельна книга".

Дортмундський спеціаліст зі ЗМІ Горст Петкер розшукав і прокоментував для цього видання фрагменти твори Гітлера. Автор передмови - берлінський професор історик Вольфганг Бенц.

Адвокат видавця Ульріх Міхель запевняв, що "для людей правих поглядів це [зміст книги - ІП] нескінченно нудно".

 Обкладинка брошури МакГі. Фото: cicero.de

Тим часом юрист Геро Хуммельсбах вважає, що видавцем керували не наукові, а економічні інтереси.

На даний момент правовласником "Майн Кампф" є земля ФРН Баварія - і саме тому Баварський суд втрутився у поширення книги з коментарями Петкер в книжкових магазинах.

Наприкінці 2015-го, через 70 років після смерті Адольфа Гітлера, авторське право на книгу перестане діяти.

До цього терміну в Баварії планують підготувати коментоване шкільне видання "Майн Кампф", щоб зберегти якусь фору в просторі можливих інтерпретацій цієї книги.

 

 Зразок верстки книги. Праворуч - оригінальний текст із "Майн Кампф", ліворуч - коментарі. Фото: tageblatt.lu

Як відомо, у січні цього року Пітер МакГі планував вийти на ринок Німеччини із проектом "Свідчать газети", який передбачав випуск трьох брошур накладом 100 тисяч примірників. Брошури були присвячені біографії Гітлера, а також пропаганді та ідеології нацизму. 

Передбачалося, що у виданні будуть оригінальні нацистські цитати (в тому числі і з "Майн Кампф") із сучасними коментарями. Ідею видання підтримав президент Центральної ради євреїв Німеччини Дітер Грауманн.

У грудні 2011 року в Британії продавали "Майн Кампф" із наліпкою "Найкращий подарунок на Різдво".

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.

Прожекти Лаврентія Берії. Уривок з книги Богдана Гориня "Під ковпаком окупантів"

Лаврєнтій Берія — великий фахівець з удосконалення концлагерів ГУЛАГу — після смерти Сталіна раптом із деспота перетворився на "ліберала", захисника несправедливо репресованих, покривджених. Таке перетворення жорстокого чекіста на ліберала не було випадковим: Берія був сповнений віри, що наблизився той час, коли саме він очолить велику державу СССР, тому вирішив змінити про себе громадську думку.