У НІМЕЧЧИНІ ВПЕРШЕ ПІСЛЯ 1945-го ПРОДАВАТИМУТЬ "МАЙН КАМПФ"

Уривки зі знаменитої книги Гітлера наприкінці січня з'являться в газетних кіосках Німеччини в рамках проекту "Свідчать газети".

Про це повідомляє ТСН.

Вперше після Другої світової війни на прилавках в Німеччині з'являться уривки з відомого творіння Адольфа Гітлера "Моя боротьба" (Mein Kampf).

Надрукувати книгу збирається британський видавець Пітер МакГі в рамках проекту "Свідчать газети". Зокрема, заплановано випуск трьох брошур накладом 100 тисяч примірників. Вони будуть присвячені біографії Гітлера, а також пропаганді та ідеології нацизму.

На лівій сторінці брошури буде надрукований оригінальний текст (взятий із нацистських газет), а на правій - коментар до нього. Брошури поширюватимуться в газетних кіосках.

Ідею підтримав президент Центральної ради євреїв Німеччини Дітер Грауманн. Зі свого боку, Міністерство фінансів Баварії, якому до 2015 року належать авторські права на Mein Kampf, вже оголосило, що збирається юридично виступити проти проекту.

Британський видавець виходить з того, що законодавство не забороняє цитувати історичні документи і що, таким чином, проект "Свідчать газети" нічиї авторські права не порушує.

Офіційний представник видавця Александер Люко розповів, що в разі, якщо продажі будуть успішними, випуск таких брошур може бути продовжено. При цьому він визнав, що "зміст текстів, здебільшого, дійсно викликає огиду".

У грудні 2011 року в Британії продавали "Майн Кампф" із наліпкою "Найкращий подарунок на Різдво".

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.