Спецпроект

Музейники передали прохання про свого лобіста в партійні офіси

Звернення музейників із закликом включити до виборчих списків кандидата від музейної спільноти були передані в центральні офіси політичних партій, які братимуть участь у парламентських виборах в жовтні 2012 року.

Про це ІП повідомили ініціатори звернення.

Зокрема, листи були направлені:

 

- Кличку В.В., лідеру партії "УДАР"
- Яценюку А.П., керівнику ради Об’єднаної опозиції, лідеру партії "Фронт змін"
- Турчинову О.В., першому заступнику голови партії "Батьківщина"
- Королевській Н. Ю., лідеру партії "Україна – Вперед!"
- Тягнибоку О.Я., лідеру партії "ВО "Свобода"
- Азарову М.Я, голові Партії Регіонів
- Симоненку П.М., лідеру Комуністичної партії України

Ініціативна група музеїв України наразі чекає, яка з політичних партій та хто з керівників першим зреагує на заклик.

Нагадаємо, 26 червня представники музеїв України оприлюднили відкритий лист до партій – учасниць парламентських виборів 2012 року з закликом включити до виборчих списків кандидата, обраного музеями на галузевих "праймеріз".

Лист був опублікований від ініціативної групи у складі 23 осіб, до якої увійшли керівники та співробітники 19 музеїв з Києва, Одеси, Дніпропетровська, Львова, Чернігова, Рівного, Кіровограда, Чернівців, Донецька та Тернопільщини, а також представники музейних організацій – Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), Українського центру розвитку музейної справи, Асоціації працівників музеїв технічного профілю, Львівської міської громадської організації "Асоціація музеїв і галерей" тощо.

З моменту підписання Звернення до ініціативної групи долучилися ще 23 співробітники музеїв України (директори, наукові співробітники, заступники директорів).

На сьогодні Звернення підтримали 46 співробітників 36 музеїв України з 14 регіонів, зокрема, Києва, Одеси, Дніпропетровська, Львова, Чернігова, Рівного, Кіровограда, Чернівців, Донецька, Тернопільщини, Херсона, Бердянська, Луцька, Ужгорода тощо, а також Національного науково-дослідного реставраційного центру та 4 музейних організацій.

 

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину

«Десять міліонів пятсот тищ. І крапка». Українцям нав’язують суперечливі дані про жертв Голодомору

Скільки українців загинуло від голоду у 1932–33 роках? Війна за цю відповідь триває вже кілька років. У вересні вона спалахнула з новою силою через оприлюднення нових даних: 10,5 мільйонів жертв, з них 9,1 млн в Україні.

Початок (не) братської колонізації

Сотня років знадобилась Росії, щоб нав’язати свою владу і запустити процес широкомасштабної колонізації України. Зусилля царату були спрямовані на цілковиту асиміляцію та інтеграцію у політичній, економічній, соціальній, культурній та духовній сферах суспільного життя.

Ніч розгону. Міленіали з Пласту, які не пішли з Майдану

Раннім ранком 30 листопада близько 2000 «беркутівців» атакували протестувальників, які залишались на Євромайдані. Ця ніч змінила історію України. Наступного дня – 1 грудня – сотні тисяч киян вийшли на масову акцію протесту. Ким були ті, хто залишився ночувати на Майдані Незалежності? Попри те, що основні лідери Євромайдану напередодні ввечері (29 листопада) фактично закликали розходитись. Прирікаючи тих, хто залишається, на маргіналізацію протесту. Як це вже було під час мовного Майдану.