Історичні міста можна забудовувати, але обережно - Азаров

Забудова міст, багатих давньою історією, має відбуватися надзвичайно обережно.

Про це в ефірі одеського телебачення 14 серпня заявив прем’єр Микола Азаров, повідомляє УП з посиланням на прес-службу Кабміну.

"У таких історичних містах, як Київ, Львів, Одеса та низці інших, їх забудова, модернізація і реконструкція мають відбуватися надзвичайно обережно, з великою увагою та любов’ю до міста", - сказав Азаров.

При цьому він підкреслив, що обов’язково мають бути розроблені та затверджені генеральні плани міст.

"До цього необхідно надзвичайно серйозно підходити, обов’язково обговорити його (генплан) з істориками, археологами, зі спеціалістами в галузі захисту пам’яток історії та зводити нові будинки тільки в тих місцях, де це можливо, і це будівництво в жодному разі не повинно спотворювати архітектурний вигляд міста", - сказав Азаров.

Він також підкреслив, що, на його думку, генеральні плани таких міст повинні затверджуватися на найвищому рівні – урядом чи навіть президентом.

Дивіться також: "Янукович заплутався у слові "археологія". ВІДЕО"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.