Заборонене будівництво на Десятинній триває. ФОТО

Біля залишків фундаменту Десятинної церкви у Києві тривають будівельні роботи у каплиці УПЦ МП.

Біля каплиці зібралися громадські активісти, які вимагають виконати припис столичної інспекції з державного архітектурно-будівельного контролю, і припинити будівництво, повідомляє УП.Київ із посиланням на "Тиждень".

Активіст громадської ініціативи "Збережемо старий Київ" Ігор Луценко наголошує, що попри припис будінспекції, раніше аналогічні приписи видавала також прокуратура.

Він не вірить запевненням представників монастиря своїх, що вони не проводять будівництво, а лише виконують ремонтні роботи на вимогу пожежників.

 Всі фото: Роман Малко (tyzhden.ua)

"Пожежна інспекція могла сказати щось лише з приводу кабелів. А бетонний фундамент, камінні стіни - це вже ознака капітального будівництва", - наголосив він.

 

На думку Луценка, вирішення питання із каплицею біля Десятинної церкви "застрягло на рівні Попова".

 

"Попов погоджується, що роботи ведуть незаконно, але нічого не хоче робити. Все залежить від нього. Його підлеглі мають це все демонтувати", - вважає він.

Втім, він не вірить, що "за цієї влади" каплиця буде демонтована.

 

У свою чергу глава постiйної комiсiї Київської міської ради з питань культури та туризму Олександр Бригинець звернувся до глави УПЦ МП Володимира втрутитися у цю ситуацію.

Поблизу будівництва чергують міліціонери.

 

Як відомо, 29 серпня Інспекція з державного архітектурно-будівельного контролю в Києві передала священикам Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ МП припис про припинення будівельних робіт в охоронній зоні історичного заповідника.

Дивіться інші матеріали за темою "Десятинна церква"

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".