Настоятеля МАФу-монастиря біля Десятинки депортували з України

Єпископа Української православної церкви Московського патріархату і настоятеля "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці" на руїнах Десятинної церкви Гедеона (Харона) депортували з України.

Священика затримали в ніч із 13 на 14 лютого в аеропорту Бориспіль, куди він прилетів зі США. Там єпископ зустрічався з конгресманами та державним секретарем США, яким скаржився на нібито порушення прав вірян УПЦ МП в Україні.

Єпископ Макарівський, вікарій Київської єпархії УПЦ МП Гедеон. Джерело: FB Гедеона Харона

"ТСН" наводить пояснення Державної прикордонної службі, що причиною депортації стало те, що єпископ має кілька громадянств і є адептом "русского мира". Прикордонники вилучили у Гедеона український паспорт.

"Владику депортували до США! Вели до літака збройні автоматники як злочинця!", – написав Гедеон у "Фейсбуці".

 Протокол вилучення українського паспорта Харона. Джерело: FB Гедеона Харона

Гедеон (Харон) відомий тим , що є настоятелем "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці" – зареєстрованих як МАФ споруд біля фундаменту Десятинної церкви. Існування "монастиря" від травня 2011 року супроводжується скандалами й конфліктами з Національним музеєм історії України, до якого належить територія, де розташовується МАФ.

У червні 2018 року на чергову вимогу демонтувати об'єкти монастиря, на встановлення яких музей не давав згоди, настоятель Гедеон Харон надіслав листа  з погрозами родового прокляття до сьомого коліна гендиректору Тетяні Сосновській.

У листопаді 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтримав релігійну громаду "монастиря" й призупинив провадження про скасування реєстрації МАФу "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці".

---------------------

Читайте також:

Юрій Мірошниченко про те, чому потрібно будувати храм

ХрамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної

Яким має бути Музей Десятинної. Проект науковців

Археолог Гліб Івакін: "На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі"

Конфлікт у Музеї історії Десятинної. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Десятинна церква - якою і коли вона була. ФОТО

Що пропонують зробити на Десятинній - підсумки конкурсу. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Десятинна церква"

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.