Спецпроект

Мумія "Алтайська принцеса" отримала прописку

Мумія "Алтайської принцеси" - унікальний експонат, знайдений археологами 19 років тому - доставлять в музей Горно-Алтайська.

Про це пишуть Аргументы и факты.

 

Мумію доставлять з Новосибірська на гелікоптері, після чого її зустрінуть в аеропорту Горно-Алтайська. Зберігатися "Алтайська принцеса" буде в національному музеї республіки Алтай, де нещодавно була закінчена глобальна реконструкція, сумарна вартість якої склала близько 750 мільйонів рублів.

Реконструкція музею проводилася, в першу чергу, для того, щоб забезпечити всі необхідні умови для зберігання мумії стародавньої жінки.

Урочисте відкриття музею, головним експонатом якого стане мумія "принцеси Укок", відбудеться 26 вересня.

Мумія жінки була виявлена ​​експедицією новосибірського археолога Наталії Полосьмак в 1993 році в кургані скіфського часу на Алтайському плато Укок біля кордону з Монголією. Гірські жителі вважають знахідку археологів своєю прародителькою й називають її "Алтайська принцеса".

 

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.