Спецпроект

Друге за тиждень велике музейне пограбування. Тепер в Індії

В Індії невідомі викрали з музею міста Рева, на північному сході країни (штат Мадхья-Прадеш), експонати на загальну суму п'ять мільярдів рупій (100 мільйонів доларів).

Про це пише РИА-новости.

Викрадачі, точна кількість яких з'ясовується, проникли на територію музею вночі. Злочинці застрелили охоронця, після чого безперешкодно винесли експонати. Примітно, що музей, розташований на території міської фортеці, знаходиться в 500 метрах від поліцейської дільниці.

На території сучасного міста Рева, який є центром будівельної промисловості з декількома цементними заводами, з XVI століття аж до здобуття Індією незалежності в 1948 році розташовувалося однойменне князівство, яким правили представники династії Вагхелов. Скарби махараджей (правителів) з цієї династії, в тому числі трон і інші давності із золота і срібла, і становили більшу частину експозиції музею.

Як відомо, в ніч на 16 жовтня з роттердамського художнього музею Kunsthal вкрали сім картин, вартість яких оцінюють у сотні мільйонів доларів.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.