Спецпроект

Музей "нечисті" в Калінінграді відновив свою роботу. ФОТО

В Калінінграді, на території Візит-центру "Музейний комплекс" Національного парку «Куршська коса", після нетривалої перерви, знову відкрився Музей російських забобонів.

Про це пише Руград.

Захоплюючись різьбленням по дереву, корінний калінінградець Михайло Семенов, в 2002 році відкрив у дерев'яній хаті музей Російських забобонів. Це місце стало дуже відвідуваним і досить відомим в Росії. За три з гаком роки він створив колекцію персонажів більш ніж з шістдесяти різьблених дерев'яних фігурок, які викликають безсумнівний інтерес у відвідувачів.

Присвячений музей російського фольклору: духам слов'ян, персонажам казок і різним народним повір'ями. Тут можна зустріти Бабу-Ягу, Мару, Лісовика, лісових, домашніх, польових, водяних, дорожніх, нічних і інших духів, які в давнину могли й допомогти або нашкодити людині. Всі вони вирізані з дерева, зроблені людиною, але виглядають як живі.

Біля кожної фігурки в музеї Російських забобонів є табличка з описом, хто це такий.

Баба-Яга

 

Музей Російських забобонів розташований на території Візит-центру «Музейний комплекс», відкритий з 11.00 до 17.00, вихідні дні - понеділок, вівторок.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.