"БУДЕМО ЗАРАЖАТИ СУСПІЛЬСТВО ЦІННОСТЯМИ БАНДЕРИ" - ФАРІОН

Європейські країни втілили в життя націоналізм іще на початку XIX сторіччя. На думку члена політради партії "Свобода" Ірини Фаріон, печально, що Україна починає втілювати цю ідеологію в ІІІ-му тисячолітті.

Про це Фаріон заявила в інтерв'ю "ГалІнфо".

"Печально, що є голоси і є голоси, які називають націоналізм ідеологією минулого", - додала нардеп майбутньої ВР.

За словами політика, вона планує організовувати публічні лекції "націєцентричних" молодих істориків.

"У нас народилася ціла плеяда нових молодих, самодостатніх, глибоких істориків, які не пропонують ліберальну модель вивчення української історії, а націєцентричну модель, де нація вийшла на кін історії і змагається за свою унікальність, - сказала Фаріон. - Я, власне, хочу, щоб такі історики поспілкувалися з львів’янами".

Також кандидат філологічних наук повідомила, що завершила писати докторську дисертацію. Її тема стосується ранньомодерного періоду історії України - "Суспільний статус мови у ХІV – ХVІІ ст."

Фаріон пообіцяла "заражати" українське суспільство цінностями Степана Бандери.

"Націоналізм – це жодною мірою не є тоталітарною ідеологією, як це сьогодні люблять повторювати окремі особи, - зазначила політик. - Степан Бандера виступав за те, щоб у суспільстві межи собою змагалися різні ідеологічні цінності, але щоб усі ці цінності крутилися навколо вістря незалежної, української національної держави. Тому, коли націоналізм трактують як нацизм, фашизм, то розумієш, що таке роблять боягузи, несамовито налякані силою духу наших прихильників, або просто печерні дурні".

Як відомо, Фаріон стала депутатом Верховної Ради від мажоритарного округу у Львові. Загалом партія "ВО "Свобода" провела у ВР 37 народних депутатів.

Більше про Бандеру та його ідеологію читайте на ІП за темою "Бандера"

Харківські адреси Миколи Міхновського

Де мешкав і працював Микола Міхновський у Харкові? Це важливе питання для належного вшанування пам’яті основоположника української незалежності (самостійності) досі належним чином не досліджене. В Харкові, зокрема, дотепер немає йому пам’ятника.

Молоде життя Євгена Побігущого-Рена

Незважаючи на польську займанщину, українське життя в Коломиї, зглядно у молоді, дуже активне і рухливе. Діють у місті два українські покоління – батьки молодих людей, і вони самі – нове покоління українських патріотів. Оці "молоді" страждають від програної боротьби батьків, їхнього сидіння і квиління про те, що треба змиритися з фактичним станом. Натомість молоді час від часу все голосніше ставлять своїм завданням визволення рідної землі від окупантів і загарбників, особливо ті, що вже воювали за Україну

«Західні Креси»: українська спадщина східних земель III Речі Посполитої

На значній частині східних земель III Речі Посполитої протягом століть розвивалися українська культура і мова. Нині польське суспільство часто не бачить або недооцінює українського виміру культурної спадщини цих земель.

Знайти місце для шляхти в українській історії. Візія оптимістична

Події середини XVII cт., що кардинально змінять українську історію, ми оцінюємо через кілька століть потому. Знаємо, як струсонуть вони Річ Посполиту та світ навколо неї; знаємо, до яких наслідків призведуть. Їх учасники, проте, таких знань не мали, вони діяли так, як диктувала їм тогочасна система цінностей. Цінності ж залежали від того, до якого стану людина належала, в якій частині держави жила, в якій родині народилася й чим у житті займалася. Додаймо, що історія – це не хімічний дослід, де всі елементи зважено й пораховано. Тож ми можемо хіба що здогадуватися, якого елементу виявилося забагато, а якого – забракло, щоб на позір стабільний світ злетів у повітря