Спецпроект

Музей-заповідник "Царське Село" випустив настільну гру

Державний музей-заповідник "Царське Село", що в Санкт-Петербурзі, випустив власну настільну гру, матеріал якої заснований на предметах мистецтва з царскосельской колекції.

Про це пише Інтерфакс-Росія.

В грі "Царське Село. Великі стилі" міститься інформація про твори мистецтва і елементи архітектурного оздоблення, причому всі відомості класифікуються за стилями, що допомагає гравцям зрозуміти і запам'ятати їх особливості.

"Царське Село. Великі стилі" має допомогти розвинути пам'ять і увагу. Передбачається, що учасники отримають уявлення про основні художні стилі: бароко, рококо, класицизм і ампір.

Пройшовши різні рівні складності, діти і дорослі відчують себе професіоналами - зможуть по деталях предмета (паркет, вази, люстри, камінні решітки і т.д.) визначити, в якому з "великих стилів" він виконаний.

Наприклад, серед предметів, що ілюструють бароко, - деталь різьбленого позолоченого десюдепорти (наддверної прикраси) архітектора Франческо Бартоломео Растреллі в Бурштиновій кімнаті; рококо - ваза "буль-де-неж" ("сніжний ком"); класицизм - деталь мармурового каміна архітектора Чарльза Камерона в парадній Блакитній вітальні Катерининського палацу; ампір - камінний годинник "Юлій Цезар" (Париж, 1807 - 1817 рр..).

Гра містить 72 карти з 36 зображеннями. Всі вони анотовані фахівцями музею в докладній інструкції, із зазначенням автора, року виготовлення, стилю, матеріалу.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.