Спецпроект

У Чехії після реконструкції відкрився музей Skoda

В місті Млада-Болеслав відкрили музей Skoda. Експозиція охоплює всю 117-річну історію чеської марки, яка ілюстрована не тільки машинами в якості головних експонатів, але також фільмами та іншими свідченнями великої історії відомого автомобільного бренду.

Про це пише carfactum.ru.

Сучасна триповерхова будівля музею є частиною заводу Skoda, якому вже понад сто років. Раніше в цій будівлі виготовляли двигуни для автомобілів, а пізніше тут розташовувалися офіси. І тільки в 1995 році в ньому вирішили зробити музей марки.

Виставкова площа реконструйованого музею займає понад 1 800 кв.м. Тут же розташовані зали для проведення різних заходів (включаючи мультимедійні презентації), а також сучасний ресторан "VÁCLAV".

Історія чеської марки представлена ​​в трьох тематичних зонах ("Еволюція", "Традиції" та "Точність"), які пропонують відвідувачам побачити 46 автомобілів. Крім них - кілька сотень інших експонатів, а також фільми, фотографії і документи.

Тематична зона "Еволюція" пропонує гостям пройтися по багатій історії марки Skoda, представленої 14-ма експонатами, розташованими у хронологічному порядку: від першого велосипеда L & K до сучасного автомобіля VisionD. Тут же відвідувачі зможуть побачити старі і сучасні двигуни, гоночні автомобілі та найпопулярніші моделі чеської марки.

У зоні "Традиції" представлені моделі різних епох. Вони відображають ідентичність марки. Тут же знаходяться лімузини, легкові автомобілі і гоночні боліди, які демонструють різноманітність, властиву чеському автовиробникові.

Зона "Точність" допомагає відвідувачу простежити історичний розвиток бренду в області виробництва і модернізації автомобілів. Про виробничі можливості і досягнення марки розповідають фільми та фотодокументи.

Для найменших шанувальників Skoda побудовано дитячу площадку, яка дозволяє дітям не тільки вивчати історію марки, але і дає можливість їм перевірити свої водійські навички за кермом маленького автомобіля.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.