Балабанов зніме кіно про бандитську молодість Сталіна

Російський кінорежисер Алєксєй Балабанов, відомий картинами "Брат" і "Брат-2", зніме фільм про кримінальну молодість диктатора Сталіна.

Про це повідомляє "Телеграф" із посиланням на продюсера майбутнього фільму Сєрґєя Сєльянова.

За словами продюсера, вони вже обговорили з Балабановим сценарій майбутнього фільму.

 

"Балабанову дуже сподобався Тбілісі, і він хоче знімати у Грузії кіно про бандитську молодість Сталіна", - зазначив Сєльянов.

Реєстраційна карта на Сталіна з архіву таємної поліції (Санкт-Петербург, 1911 рік)

Як відомо, минулого тижня у Грузії було відновлено пам'ятник Сталіну.

Керівник СРСР (1924-1953 рр.) Йосип Сталін на зорі своєї партійної кар'єри у 1910-х брав участь у нападах на поштові установи Російської імперії - зокрема, на карету казначейства у червні 1907 року у Тбілісі. При цьому п'ятеро людей загинули і 16 було поранено, експропріаторам дісталося 250 тисяч царських рублів.

 

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.