Спецпроект

Музей мадам Тюссо з'явиться в Токіо

Музей мадам Тюссо відкриється в Токіо в березні 2013 року. У середу в будівлі музею пройшла фотосесія, в якій задіяні воскові фігури подружньої пари Принца Вільяма і Кейт Міддлтон.

Про це пише pravda.ru.

Про відкриття філії в Токіо керівництва основного музею в Лондоні повідомило в середу.

Знамените сховище воскових фігур, в якому можна побачити фігури багатьох знаменитостей, від подружньої пари принца Вільяма і Кейт Міддлтон до агента 007, має філії в десятках міст.

Фігура акторів Денієла Крейга і Джуді Денч, відповідні їх образам з кіноепопеї про Джеймса Бонда, є одним з останніх поповнень колекції.

Анна Марі Тюссо (1761 - 1850) - відомий британський скульптор, перша постійна виставка якої відкрилася на Бейкер-стріт в 1835 році. Першою її роботою була фігура Вольтера. У 1884 музей відкрився на своєму нинішньому місці на Мерілебон-роуд. З тих пір філіали були відкриті в Лас-Вегасі, Берліні, Амстердамі, Нью-Йорку, Гонконзі і інших містах. Одним з останніх - у травні 2012 - був відкритий музей мадам Тюссо в Сіднеї.

21 листопада в центральному музеї в Лондоні на честь Дня Подяки США були виставлені фігури Барака Обами, Ріанни, Джорджа Клуні та Моргана Фрімана для спільної фотосесії.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.