Спецпроект

В Росії пройде фестиваль музеїв "режимних" міст

"Музей міста Z" - під такою назвою в Музеї м.Сєверська з 19 по 23 листопада пройде фестиваль музеїв закритих міст. Захід такого роду відбудеться вперше в Росії.

Про це пише сайт міста Сєверськ.

 

Головною метою фестивалю є створення єдиного культурного простору міст системи ЗАТО. І це не тільки встановлення дружніх зв'язків між музеями закритих міст, розробка перспектив співпраці, формування єдиної бази пересувних виставок, а й створення Асоціації музеїв закритих міст - спільноти, яка має і може захищати інтереси культури, а також визначати напрямки спільної діяльності.
 
У роботі фестивалю візьмуть участь провідні фахівці музейної справи з Москви, Санкт-Петербурга, Новосибірська, Томська; співробітники краєзнавчих, суспільних і корпоративних музеїв міст системи ЗАТЕ ДК "Росатом" - Желєзногорська і Зеленогорська (Красноярський край), Зарічного (Пензенська область), Лісового, Новоуральська і Зарічного (Свердловська область), Сарова (Нижегородська область), Озерська, Снєжинська і Трехгорная (Челябінська область), члени Асоціації Музеїв Томської області, а також представники шкільних і громадських музеїв міста Сіверська.
 
На робочих майданчиках фестивалю заплановано проведення багатьох різноманітних заходів: пройде конкурс виставкових проектів "Музей - іміджевий центр території", відбудеться конференція "Актуальні проблеми музеїв закритих міст та шляхи їх вирішення".

ЗАТО - Закритий адміністративно-територіальний округ - міський округ, в межах якого розташовані промислові підприємства з розробки, виготовлення, зберігання та утилізації зброї масового ураження, переробці радіоактивних та інших матеріалів, військові та інші об'єкти, для яких встановлюється особливий режим безпечного функціонування та охорони державної таємниці, що включає спеціальні умови проживання громадян.

 

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.