У США продають пікап колишнього президента

Повнопривідний пікап Ford F-150 2009 року випуску, яким володів колишній президент США Джордж Буш-молодший, продадуть з аукціону Barrett-Jackson.

Про це повідомляє Автотревел.

Автомобіль був придбаний Бушем відразу після закінчення другого президентського терміну. Організатори аукціону не вказали пробіг пікапа, однак існують припущення, що він невеликий, оскільки екс-президент їздив на ньому виключно по території свого ранчо у Техасі.

 

"Я не їздив трасами за кермом уже багато років", - пояснив екс-президент США.

Пікап оснащений 5,4-літровим двигуном потужністю 310 кінських сил. Панель приладів машини прикрашає особистий підпис екс-президента. Крім того, покупець отримає відеозапис, на якому зображений Буш-молодший, який об'їздить на автомобілі свої володіння.

За словами представників аукціону, якби автомобіль належав звичайному американцю, то його ціна не перевищила б 30 тисяч доларів. Однак організатори прогнозують десятикратне збільшення вартості Ford F-150, оскільки ним володів колишній президент США.

Усі виручені від продажу історичного автомобіля кошти будуть передані благодійному фонду, який надає допомогу сім'ям американських військовослужбовців.

 

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.