Спецпроект

Музей гобітів відкриється в Швейцарії

Житель швейцарського села Енінс має намір відкрити музей, присвячений персонажам книг Джона Толкіна, привертаючи тим самим до країни велике співтовариство толкіністів.

Про це пише travel.ru.

Купивши дев'ять років тому ділянку площею 3,5 тисячі квадратних метрів, він приступив до створення Музею гобітів, який задуманий як парк розваг. Музей частково розташовується під землею, частково - на поверхні. Виставкова площа займає 300 квадратних метрів. На сьогоднішній день роботи майже закінчені.

"Відвідувачі будуть почувати себе, як у справжньому Середзем'ї. В одній кімнаті - як в Гондорі, в іншій - як у Морії", - розповідає творець музею. Гості зможуть переночувати в норі гобіта, а також побачити фігури героїв "Володаря перстенів" у натуральний зріст.

Тих, хто вивчає твори Толкіна з літературознавчої позиції, зацікавить "гобітська бібліотека", яка складається з трьох тисяч томів. У музеї буде і картинна галерея, де розмістяться 600 робіт художників зі всього світу.

Відкриття музею відбудеться восени 2013 року.

Щодо прав на використання образів всесвітньовідомих героїв нічого не повідомляється. Якщо швейцарець не знайде спільної мови з власниками прав, музей може і не відкритись, як це було з "ненародженим" музеєм Гаррі Поттера в Москві

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.