Татарську газету попередили, щоб не паплюжила історію росіян

Головному редактору і засновнику газети "Звезда Поволжья" Рашиту Ахметову винесли попередження за публікацію статей "Росія очима татарина".

Про це повідомляє Lenta з посиланням на управління Роскомнагляду [федеральна служба моніторингу зв'язку та комунікацій - ІП] в республіці Татарстан.

Дві статті під заголовком "Росія очима татарина" були опубліковані 17 серпня та 6 вересня 2012 року. Автором статей є доктор технічних наук Закі Зайнуллін.

У статтях Зайнуллін розбирає проблеми Росії, пояснюючи, що саме татари можуть дати їм вірну оцінку: "Ми перший народ, завойований росіянами, і добре вас вивчили за 460 років!".

Він пояснює, що в Росії розвалені промисловість, сільське господарство, наука, армія і що в Росії ніколи не буде порядку, тому що "щоб був порядок, треба працювати, а народ розбещений, не хоче працювати, хоче халяви".

Одну з головних проблем Зайнуллін бачить у тому, що у росіян немає ніякої ідеології, крім прагнення до світового панування, і що Росія з часів Івана Грозного жила захопленнями чужих земель.

Крім того, автор цитує першого президента Чеченської Республіки Ічкерія, який нібито заявив йому , що "будь-який росіянин, починаючи з останнього бомжа й закінчуючи великим академіком російським, в першу чергу великоросійський шовініст".

Закінчує статтю Зайнуллін міркуванням про те, що найбільша трагедія російського народу полягає в сексуальної незадоволеності російських жінок. Причина ж її полягає в тому, що "російський чоловік пив горілку вже близько 500 років".

Як варіант виходу з кризи, редактор пропонує "продати землі Росії іноземним державам".

Матеріали були направлені на лінгвістичну експертизу в Москву, де в них були знайдені "вислови, що збуджують національну ворожнечу".

За законодавством РФ це вважається екстремістською діяльністю, у зв'язку з чим редакції газети було направлено письмове попередження.

Читайте також:

День окупації Казані по-татарськи

Волзькі татари згадали, як Іван Грозний брав Казань. ФОТО

Тамерлан проти Тохтамиша. Війна за Шовковий шлях

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.