Новий історичний фільм Спілберга лідирує за кількістю номінацій. ВІДЕО

Біографічна стрічка про 16-го американського президента Авраама Лінкольна стала номінантом на "Оскар" у 12 категоріях, і на премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтва (BAFTA) в 10 категоріях.

Про це повідомляє DT.ua.

Біографічна стрічка Стівена Спілберга, відомого своїми історичними кінофільмами, претендує на перемогу в номінаціях обох премій "Кращий фільм", "Кращий актор", "Кращий виконавець головної ролі", "Кращий виконавець ролі другого плану" тощо.

10 категорій - найбільша кількість номінацій серед інших фільмів, які претендують на премії BAFTA. Що стосується "Оскара", тут "Лінкольн" із 12 категоріями теж є лідером.

Національна рада кінокритиків США і Американський інститут кіно уже включили "Лінкольна" у топ-10 найкращих фільмів минулого року.

Стрічка вийшла в американський прокат у листопаді 2012-го, українська прем'єра запланована на цей січень.

Фільм "Лінкольн" розповідає про останні чотири місяці життя 16-го президента США, який на початку 1865 року намагається примирити розколоту громадянською війною (котра юридично ще триває) країну і водночас провести через парламент поправку до конституції про заборону рабства.

В основу картини лягла книга історика, лауреата Пулітцерівської премії Доріс Ґудвін "Команда опонентів: політичний геній Авраама Лінкольна". На основні архівних документів читачеві розкривається історія наполегливого політика, який у кабінетах влади не втрачає зв'язку з реальністю.

Церемонія вручення нагород BAFTA відбудеться 10 лютого в Лондоні, "Оскара" - 25 лютого в Лос-Анжелесі.

Дивіться також:

1864: Громадянська війна в США. Реконструкція Битви у Глушині. ВІДЕО

У США оприлюднено свідчення колишніх рабів. ФОТО

З могили Лінкольна украли шаблю. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Кіно"

Віктор Петров. Людина, яка повернулася в холод

"Петров боїться арешту, висловлює думку про необхідність від'їзду з України". Із цього рапорту співробітника секретно-політичного відділу управління держбезпеки нквс урср Лифаря почалася епічна драма Віктора Петрова, відомого ще за літературними і науковими псевдонімами як В. Домонтович та Віктор Бер. Рапорт був підготовлений у лютому 1936-го. Окремі фрагменти з нього свідчать про те, що про В. Петрова вже збирали оперативним шляхом інформацію і знали, на чому можна зіграти.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.