Новий історичний фільм Спілберга лідирує за кількістю номінацій. ВІДЕО

Біографічна стрічка про 16-го американського президента Авраама Лінкольна стала номінантом на "Оскар" у 12 категоріях, і на премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтва (BAFTA) в 10 категоріях.

Про це повідомляє DT.ua.

Біографічна стрічка Стівена Спілберга, відомого своїми історичними кінофільмами, претендує на перемогу в номінаціях обох премій "Кращий фільм", "Кращий актор", "Кращий виконавець головної ролі", "Кращий виконавець ролі другого плану" тощо.

10 категорій - найбільша кількість номінацій серед інших фільмів, які претендують на премії BAFTA. Що стосується "Оскара", тут "Лінкольн" із 12 категоріями теж є лідером.

Національна рада кінокритиків США і Американський інститут кіно уже включили "Лінкольна" у топ-10 найкращих фільмів минулого року.

Стрічка вийшла в американський прокат у листопаді 2012-го, українська прем'єра запланована на цей січень.

Фільм "Лінкольн" розповідає про останні чотири місяці життя 16-го президента США, який на початку 1865 року намагається примирити розколоту громадянською війною (котра юридично ще триває) країну і водночас провести через парламент поправку до конституції про заборону рабства.

В основу картини лягла книга історика, лауреата Пулітцерівської премії Доріс Ґудвін "Команда опонентів: політичний геній Авраама Лінкольна". На основні архівних документів читачеві розкривається історія наполегливого політика, який у кабінетах влади не втрачає зв'язку з реальністю.

Церемонія вручення нагород BAFTA відбудеться 10 лютого в Лондоні, "Оскара" - 25 лютого в Лос-Анжелесі.

Дивіться також:

1864: Громадянська війна в США. Реконструкція Битви у Глушині. ВІДЕО

У США оприлюднено свідчення колишніх рабів. ФОТО

З могили Лінкольна украли шаблю. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Кіно"

Дев’ять імен: репресована свобода

Народи Балтії у 1918-1920 рр. зуміли здобути та захистити незалежність. У Литві, Латвії та Естонії утворилися національні держави. Втім, у 1940 р. після окупації балтійських держав Червоною армією, між жорна радянських репресій потрапили представники усіх груп політичних еліт трьох країн, без різниці, якою була їхня попередня орієнтація – демократична чи вождистська.

Член РУП Дідковський – організатор Уралу

Він народився в Житомирі. Закінчивсь кадетський корпус в Києві. Друкував українські видання в Петербурзі. Повернувся в Україну для розгортання РУП. Закінчив університет в Женеві. Партизанив на Уралі, який вже добре пізнав. Саме він прийняв і поселив царську родину в Єкатеринбурзі, яка у подальшому була розстріляна. Його ім’я носить гора – одна з трьох найвищих на Уралі.

Данило Скоропадський. "Валет" у колоді карт МГБ СССР

"33-літній принц України одного дня може стати центральною фігурою у великім повстанні, від якого може залежати доля Європи і України", - так наприкінці 1930-х років писали у пресі про гетьманича Данила Скоропадського після його поїздки до США та Канади за дорученням батька. З 1941 року син Павла Скоропадського став об'єктом уваги радянських спецслужб під оперативним псевдо "Валет".

Життя на війні та поза нею. Уривок з книги Івана Гоменюка "Мурашник. Нотатки на манжетах історії..."

Багато науковців називають Першу світову війною технологій. Справді, безліч технічних новинок і новацій випробовувалися саме тут. Зросла роль авіації, яку раніше воєначальники вважали дорогою й непотрібною розвагою. Авіатори були потрібні для розвідки та спостереження, набувала поширення бомбардувальна авіація, а повітряні бої вже не були дивиною навіть на Східному фронті.