Спецпроект

В міліції Херсона відкрили музей. ФОТО

У Херсоні при обласному управлінні МВС України відкрили музей міліції. Експозиції музею охоплюють майже 100-річну історію херсонської міліції, її розвиток та діяльність на різних етапах.

Про це пишуть "Коментарі". 

 

Перший зал розповідає про історію радянської міліції. Основну увагу приділено рідкісним архівним та історичним знімкам, документам, особистим речам та нагородам працівників міліції. Тут представлені зразки міліцейської форми різних років, розміщена фотогалерея керівників, які очолювали Управління у різні періоди.

Експонати відкритого в Херсоні музею міліції

Окремо є посвята меморіального комплексу на честь працівників, які загинули при виконанні службових обов'язків, зображення храму ім.Святого Феодора Ушакова, монументальної скульптури "Калина долі".

У другому залі представлена ​​повсякденна робота різних міліцейських служб на сучасному етапі. Експозиції доповнюють зразки холодної та вогнепальної зброї, спецзасоби різних підрозділів міліції, документи і фотографії.

 

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем