Спецпроект

В Аккерманській фортеці відкриють музей зброї і камеру тортур. ФОТО

Для залучення туристів у Білгород-Дністровській фортеці планують створити музей зброї і камеру тортур.

Про це пише "Думская".

"Зараз там, крім самих стін і території, дивитися нічого. Тому для залучення туристів ми хочемо зробити ці два об'єкти. Вже зараз у фортеці працюють дев'ять екскурсоводів, які регулярно проводять екскурсії", - зазначила начальник управління охорони об'єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації Наталя Штербуль.

За її словами, найближчим часом у Білгород-Дністровській фортеці з'явиться туалет, і проведуть електрику. Для цього з бюджету області виділять 500 тисяч гривень.

Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця

Комунальне підприємство "Фортеця", яке займається пам'ятником архітектури, за місяць вивезло звідти 17 машин сміття. Також прибрали торгові точки, залишили тільки два місця, де можна купити напої.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.