Найстарішою жінкою Землі названо 115-річну японку

Найстаршій у світі жінці, японці на ім'я Місао Окава, виповнилося 115 років.

Про це повідомляє УП.Життя з посиланням на Lenta.ru і France-Presse.

День народження Окава відзначила в будинку для літніх, замовивши свою улюблену страву - тарілку суші зі скумбрією. Жінка повідомила репортерам, що не очікувала дожити до такого віку і своїм довголіттям вона "зобов'язана всім, хто був з нею поряд".

У лютому 2013 року представники Книги рекордів Гіннесса визнали Окаву найстарішою жінкою в світі. Це сталося після смерті американки Бессі Купер, котра прожила 116 років і сто днів. 

Дослідники виділяють довгожителів, що подолали межу в 110 років, в окрему категорію. Друга половина цієї декади вважається межею життя людини. Менше ста людей в історії спостережень досягли 114-річного віку. Тільки 29 чоловік дожили до 115 років, і тільки вісім - до 116 років.

Найстаршою людиною вважається японець Дзіроемон Кімура, поточний вік якого перевищує 115 років і 320 днів. А найстарішою людиною в історії спостережень вважається француженка Жанна Кальман. Вона прожила 122 роки і 164 дні і померла в 1997 році.

Спостереження за довгожителями часто ускладнюється неможливістю підтвердження їх дати народження. Тому при констатації рекордної тривалості життя враховують лише тих людей, вік яких можна підтвердити документально.

Як відомо, у вересні 2011 року найстарішою людиною на землі називали чеченку Кесі Каруєву, якій нібито виповнилося 127 років.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.