Помер останній секретар Компартії УРСР

У неділю помер останній секретар ЦК Компартії УРСР Станіслав Гуренко.

Про це повідомляє УП з посиланням на прес-службу КПУ.

"Після незаконної заборони у серпні 1991 року Компартії України Станіслав Іванович активно і цілеспрямовано боровся за відновлення історичної справедливості, честі, гідності комуністів", - йдеться в заяві комуністів.

За їхніми словами, саме Гуренко зумовив рішення Конституційного Суду України про незаконність заборони Компартії України.

Співчуття рідним і близьким з приводу смерті висловив і прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Від Уряду України та від себе особисто висловлюю вам глибоке співчуття у зв'язку з тяжкою непоправною втратою - смертю Вашого чоловіка і батька, видатного політичного, державного і громадського діяча, народного депутата України трьох скликань Гуренко Станіслава Івановича", - йдеться в урядовій телеграмі.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.