Спецпроект

Музей Баби-Яги з'явиться на Сахаліні

Музей Баби-Яги планують створити в Вуглегірському районі Сахалінської області. Разом з господинею хати там поселяться величезний павук і сова.

Про це пише news.mail.ru.

Будинок казкового персонажа - хатинка на курячих ніжках - вже побудований. Хатинку Баби Яги встановили в селі Орлово Углегорского району на території дитячої турбази. Спочатку в ній проводилися різні розважальні заходи для дітей. Пізніше прийшла ідея створити тут справжній музей, щоб залучити туристів.

За словами організатора проекту Наталії Пашегорової, хатинка на курячих ніжках виконана за всіма казковим канонами - вона стоїть "до лісу передом", а вікнами виходить на галявину. "Ніжки" будинку виточені з колод.

Казкове житло доповнено прорізами, які розташовані по обидва боки фасаду. Один з них веде у колодязь, а інший зроблений у вигляді гірки.

"Яга помістить гостей будиночка в піч, потрапивши в яку, вони скочуються прямо у двір", - розповіла автор проекту.

Цього року творці музею планують наповнити хатинку необхідним оздобленням: зробити піч, поставити скрині, рогачі, розмістити предмети побуту та частування.

Перший музей Баби Яги - "Хатинка на курячих ніжках" - з'явився в селі Кукобій Ярославської області. Завдяки створенню музею, село стало привабливим місцем для туристів. У 2004 році Кукобій оголосили "батьківщиною Баби Яги" і щорічно святкують день народження казкового персонажа 26 червня.

В Калінінграді, на території Візит-центру "Музейний комплекс" Національного парку "Куршська коса" діє Музей російських забобонів, де також представлена Баба Яга.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.