Спецпроект

У Рівному відкрили перший у місті приватний музей ковальства. ФОТО

Ніна Крока, директор приватного підприємства з Рівного, за власні гроші відкрила в офісній будівлі фірми на вулиці Курчатова, 18-а музей ковальства. На газоні у дворі підприємства встановлено більше десятка різних металевих фігур.

Про це пише gazeta.ua.

Відвідувачів музею зустрічає 2-метровий ведмідь з вудкою і відерцем. Поруч з ним стоять ковані гармати, птиці, собака і півтораметровий павук. На вході до музею - пара закоханих лебедів і майже метровий залізний сом. Ніна Крока розповідає, що вже 5 років колекціонує ковані вироби.

Експонат-Ведмідь зустрічає відвідувачів

"Крім речей з мого зборів в експозиції представлені роботи відомого майстра з Донецька Віктора Михальова. Він люб'язно надав нам майже сотню різноманітних фігурних дзвіночків. Кожен продукт оригінальний. Дзвіночки зроблені у вигляді фігурок танцівниць, воїнів, казкових персонажів. Ставлять неповторний і мелодійний звук", - каже власниця музею.

Ніна Крока - власниця музею

Ніна Крока показує столик і шахи викувані донецьким майстром. Каже, що такого рівня виріб коштує не менше 50 тис. грн. Хвалиться, що один комплект придбала для музею. Експонати купує на фестивалях ковальського мистецтва, або замовляє спеціально для музею у ковалів. Торік на День Незалежності вперше організувала в Рівному всеукраїнський фестиваль ковалів.

Столик і шахи, виковані донецьким майстром

"Було більше півсотні майстрів з Івано-Франківська, Донецька, Львова, навіть голландець приїхав. У парку всі вихідні кували різні сердечка з металу. Потім ними прикрасили алею. Після фестивалю багато ковалів подарували свої роботи для музею", - розповідає Ніна Крока.

У залі на підлозі стоять металеві вази з кованими квітами. Найбільший букет з півоніями. Його висота більше метра. На скляному столику в металевій вазі - лілії.

"У моєму зборах, напевно, найбільше квітів і підсвічників. Знаєте, що б виготовити один такий букет майстру треба працювати кілька місяців. До того ж, не кожному ковалеві ще під силу створити таке диво. Адже треба мати не тільки силу, але і здібності до цього ", - пояснює власниця музею.

У дворі показує фігуру дівчини, у волосся якої вплетені квіти. Каже, її звуть Дариночка. Це ескіз 4-метрової скульптури, планують виготовити 23-25 ​​серпня у Києві на "Міжнародному фестивалі" Металеве серце України ", який вона організовує.

"Цього разу ковалі змагатимуться у виготовленні скульптури 120-сантиметрового ангела. Суддями конкурсу будуть самі майстри. Вони і будуть голосувати спеціальними жетонами. За перше місце переможець отримає 7 тис. грн., За друге - 5, а за третє - 3 тис . грн. Роботи переможців залишаться в нашій колекції. Їх завжди зможуть люди побачити в музеї ", - додає Ніна Крока.

За відвідування музею грошей не беруть. Власниця каже, що на цьому не заробляє і запрошує на екскурсію приходити школярів, студентів.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".