Спецпроект

Музей 9/11 в Нью-Йорку почав стягувати вхідну плату

Національний меморіал, присвячений трагедії 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку, почав стягувати з відвідувачів вхідну плату в розмірі $ 2 з людини.

Про це пише travel.ru.

Президент меморіалу Джо Деніелс стверджує, що введення вхідної плати було необхідною мірою, оскільки пам'ятник потребує постійного догляду та фінансової підтримки. У свою чергу, сім'ї загиблих у Всесвітньому торговому центрі вважають, що плата за вхід нівелює місію меморіалу. "Вони роблять гроші на загиблих, це огидно", - заявив журналісту New York Post Джим Річс, батько загиблого 11 вересня пожежного.

Меморіал, відкритий в 2011 році, щороку приваблює до 7 мільйонів відвідувачів. При цьому його будівництво ще остаточно не завершено. Представники фонду, який курує роботу комплексу, вважає, що по завершенні всіх робіт обслуговування пам'ятника буде обходитися місту в 60 мільйонів доларів США на рік.

Теми

Справа капітана. За що сидів легендарний «динамівець» Костянтин Щегоцький

У різноманітних рейтингах найкращих українських футболістів усіх часів неодмінно буде це ім’я — Костянтин Щегоцький. Улюбленець київських уболівальників 1930-х, капітан «Динамо», перший в Україні гравець-орденоносець — це все про нього.

«Не Арґус, ні Гелена, ні Марія Маґдалена»: вибираємо та їмо сир по-середньовічному

Середньовічна кухня – це не лише екстравагантні страви на кшталт павича, міног чи лебедя у соусі з власної крові. Якими б дивними не видавались нам інколи люди середньовіччя, їх меню не надто відрізнялось від нашого. Пропонуємо вам уривок, де історикиня й авторка книги «Від бобра до фазана: їжа західноєвропейського Середньовіччя» Стефанія Демчук розповідає про шлях на середньовічний стіл сиру, без якого і сьогодні ми не можемо уявити свою повсякденність

«Польська» ідентичність і російське самодержавство

У перші десятиліття ХІХ століття Санкт-Петербург негласно визнавав польський характер Правобережної України, як і всіх інших територій, анексованих у Речі Посполитої. Чиновники найвищого рангу навіть використовували відповідну термінологію на кшталт: "польські губернії" чи "польські землі", причому як в усному мовленні, так і в офіційному діловодстві. Після Листопадового повстання 1831 – 1832 років ситуація кардинально змінилася: російське самодержавство розпочало тотальний наступ на "польську" ідентичність. Комплекс заходів, до якого протягом наступних десятиліть вдалася російська влада, без перебільшення, можна назвати репресіями в економічній, релігійній і гуманітарній сферах. Йдеться про русифікацію польської культури, переслідування католицької церкви, політичний тиск, заборону освіти рідною мовою, декласацію та асиміляцію шляхти.

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.