У Харкові відбудеться наукова конференція про нацистські репресії

У Харкові відбудеться Друга наукова конференція "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: колаборація та Опір" (пам’яті трагедії Дробицького Яру).

Організатор конференції – Центр дослідження міжетнічних відносин Східної Європи. Захід відбудеться за підтримки Польського інституту в Києві, Українського єврейського комітету, Українського центру вивчення історії Голокосту та Міжнародного Соломонового університету Східноукраїнської філії.

Час і місце заходу: 14 травня 2013 року о 10:00. Харків, вул. Громадянська, 22/26.

Серед учасників конференції дослідники з Києва, Львова, Рівного, Любліна, Варшави та Харкова.

Будуть обговорені наступні питання з історії Другої світової війни:

  • Колаборація та Опір в умовах окупації: український контекст;

  • Участь колаборантів у військових злочинах на окупованих територіях;

  • Сучасні дослідження колаборації та Опору в Україні;

  • Політика пам’яті та комеморація в Україні: колаборація та Опір.

До участі у роботі конференції запрошуються науковці, студенти, громадські діячі, представники засобів масової інформації, а також всі зацікавлені особи.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.