Спецпроект

У Словаччині відкривають музей у стародавньому кораблі. ФОТО

У червні в словацькому місті Пьєштяни з'явиться незвичайна пам'ятка. Тут відкриють плавучий музей старовірської культури на борту старовинного парусного судна. Плата за відвідування буде символічною - 1 євро з людини.

Про це пише bagnet.org.

Повністю діючий корабель-музей є копією старовинної лодії, що називалася "Гіперборея". Його впродовж кількох років відтворювали словацькі історики.

"Гіперборея"

"Гіперборея" буде плавати по одному з місцевих озер. Адміністрація музею має намір показати, як виглядало життя на тутешніх землях в давні часи, а також в епоху існування Римської імперії.

Відкриття "Гіпербореї" ще раз доводить, що незліченні аквапарки Словаччини - це ще не єдине, що приваблює туристів в цю країну.

Рятівники євреїв з Галичини. Ким вони були, та як живуть їх родини сьогодні

За даними Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем та за підрахунками Єврейської конфедерації України, на Львівщині відомо 1009 випадків, а на Івано-Франківщині 246 випадків, у яких рятівники були визнані Праведниками народів Світу з України. І це лише з українського списку Праведників народів Світу. Також, є польській перелік тих, хто рятував євреїв на Львівщині та Станіславщині

Україна, Європа і пам’ять про Голокост

Ідеться не тільки про відновлення честі України перед лицем російського паплюження. Українська політика ЄС та історична свідомість Європи мають не меншу потребу в з’ясуванні правди про Голокост в Україні, ніж самі українці.

Тоні Джадт. «Проблема зла» у повоєнній Європі

Цілковите виснаження всіх європейських країн — і переможців, і переможених — не залишало ілюзій про славу боротьби та честь смерті. Натомість залишалося вельми поширене знання про брутальність та злочин небаченого розмаху. Для такої пильної спостерігачки, як Арендт, самоочевидними були нав’язливі питання, що постали перед усім континентом: як людські істоти могли зробити таке одне з одними, та навіть ще гостріше — як і чому один європейський народ (німці) знищував інший (євреїв). Ось про що їй йшлося у вислові «проблема зла».

Війна за «Золото Криму»

Цю війну Крим уже програв. І програв не тоді, коли чотири кримські музеї програли в Амстердамі суд про повернення виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі», а набагато раніше. Але зрозумілим це стає лише зараз