Спецпроект

Музей Папи Римського Франциска відкриється у Буенос-Айресі

Музей, присвячений життю і діяльності архієпископа Буенос-Айреса кардинала Хорхе Марія Бергольо, який у березні нинішнього року був обраний Папою Римським і прийняв ім'я Франциск, відкриється в липні в кафедральному соборі столиці Аргентини.

Про це повідомило радіо Ватикану.

В експозиції будуть представлені предмети, якими користувався кардинал Бергольо протягом останніх 15 років пастирського служіння в Буенос-Айресі.

Одним з найцінніших експонатів стане кардинальський перстень, який Папа Франциск подарував кафедральному собору після того, як він був обраний понтифіком.

Організатори експозиції сподіваються, що музей Папи Франциска стане одним з найбільш відвідуваних місць у столиці Аргентини.

Музей став другий ініціативою влади Буенос-Айреса і місцевої католицької архієпархії, пов'язаної з понтифіком-аргентинцем. Раніше був створений туристичний маршрут по місцях кардинала Бергольо, який користується великою популярністю. Вона починається в будинку, де народився нинішній папа, і призводить до околиць, в якому він виконав своє служіння.

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

4 вересня 1984 року поета Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у житловій камері бараку колонії особливо-суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Бездиханне тіло поета Стуса – у карцері, у цей самий день, роком пізніше. "Серце не витримало, з кожним може бути…" - передають слова табірного гебіста.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.